přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukDaredevil Cocked and Fearless - distortion se dvěma stupni zkreslení a „statické“ kvákadlo

30.07. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Daredevil Cocked and Fearless - distortion se dvěma stupni zkreslení a „statické“ kvákadlo


Firma Daredevil vyrábí syrově znějící efekty pro hudební styly punk, garage a underground. V testu se podíváme na jeden z nich - Cocked and Fearless. Je to distortion Fearless se dvěma stupni zkreslení a druhý efekt ze stejné krabičky je „statické“ kvákadlo, které je odvozeno od efektu Atomic Cock.

Jak to hraje
Distortion Fearless nezní jako tradiční efekty distortion, co bzučí jako včelín. Má to hrubý zvuk, texturu a dynamiku. Zvuk je silný v basech a středech. Ovladač zkreslení má dvě polohy: Low a High. Low umí lehký až střední crunch a High umí drsné punkové zkreslení. Ovládání je minimalistické. Volume, Gain a zmíněný přepínač Low/High. Zvuk je naprosto dokonalý (pro daný styl punk-rock). Velmi dobře si rozumí s kytarovým aparátem (nejlépe lampovým), který již sám o sobě lehce nakresluje.

Druhý efekt
Kvákadlo Cocked si můžete představit jako kvákadlo s pedálem nastaveným ve stálé stejné poloze. Středové pásmo, které se nám líbí, se ladí potenciometrem Sweep a potenciometr Blend nám to pásmo přimíchává ke zvuku kytary.
Výborně se to hodí na sóla, kdy kvákadlo přidá víc konkrétních středů. Ale lze to použít i na doprovod, kdy trochu ubereme Blend a můžeme zvuk pěkně ještě poladit Sweepem.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Daredevil-Cocked-and-Fearless-distortion-se-dvema-stupni-zkresleni-a-staticke-kvakadlo~30~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.