přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukCarl Martin Classic Optical Envelope - automatické kvákadlo

9.1.2017 | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Carl Martin Classic Optical Envelope - automatické kvákadlo

Ač dlouhý název, jde o jasnou věc: automatické kvákadlo. Míra kváknutí je řízená dynamikou naší hry, učeně řečeno obálkou - tedy jak do toho „řízneme“. K dispozici máme hned tři typy kváku, který si přepínáme nohou: horní propust, pásmová propust a spodní propust (HP, BP, LP). Druhý nožní přepínač je standardní zapnutí a vypnutí.

Krabička má klasickou velikost à la Carl Martin, její barevné provedení mi evokuje starého modře krémového Strata. Konektory jsou vyvedeny nahoře, takže zbylé tři jsou volné, což je prima do pedalboardu.

Zvuk nastavujeme čtyřmi potenciometry. Level nastaví celkovou hlasitost. V režimu HP a BP se v maximu dostaneme na stejnou - nebo maličko větší - hlasitost jako s vypnutým efektem. Pro LP už je zisk hlasitosti větší. Q určuje hloubku, tedy rozsah kváknutí. Můžeme se dostat od jemného až po docela ulítnuté. Drive nekreslí, ale spolu s Tone oba ovlivňují barvu zvuku.

HP dává zatlumený zvuk, jakoby šel z telefonního sluchátka či zpod polštáře. Snadno se dostaneme zvukem na takové to klasické zatlumené funky intro (aneb je libo John Frusciante?). BP je podobný HP, ale už má více basů. Konečně LP je měkký, má dostatek basů, v pohodě proplouvá jak v rychlých funky nářezech, tak v pomalých vlnících se figurách, ale i na sólíčko se neztratí.

Čistý zvuk zvládá kvákadlo bez výhrad. S kytarovým zkreslením jsem občas narazil. Bylo dobré si vyzkoušet, v jakém pořadí co zapojit. Zkoušel jsem více typů kreslítek a s některými bylo lepší předřadit kvákadlo, u jiných zase zkreslení. Ještě zmíním, že k HP mi zkreslení nějak nesedlo, naopak k LP štymovalo jedna radost. Ale znáte to, je to hodně individuální, jak to komu sedne.

Kdybychom hledali slabiny, tak zmíníme, že přístup k baterce je přes šroubky. Nu ale život se s nikým nepáře a nemůžeme mít vždycky všechno.

Jo a kdybychom hledali silné stránky, tak to bude zvuk. Je docela inspirativní. A taky se počítá, že tu máme tři druhy kvákání v jedné žábě. Podívejte se na net, videoukázky mají slušný zvuk, který docela sedí s tím, co skutečně kvákadlo umí.TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Napájení 9V baterie (spotřeba 14 mA) nebo adaptér (není součástí), standardní Boss polarizace
Vstupní impedance 1 MΩ
Výstupní impedance 330 Ω
Odstup signál/šum 56 dB
Rozměry 120 x 95 x 56 mm
Hmotnost 420 g
Potenciometry Level, Q, Tone, Drive
Přepínače 2x HP/BP/LP, On/Off


www:
carlmartin.com/classic_optical_envelope

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Carl-Martin-Classic-Optical-Envelope-automaticke-kvakadlo~09~leden~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.