přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraCarl Martin Boost Kick - je-li třeba nakopnout aparát

22.5.2008 | Autor: Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty - testy

Carl Martin Boost Kick - je-li třeba nakopnout aparát

Carl Martin Boost Kick - je-li třeba nakopnout aparát

Pokud používáte, řešíte či hledáte nějaké nové a zajímavé efektové krabičky, určitě vám nemohla uniknout přítomnost poměrně prestižní a svou kvalitou vyhlášené dánské firmy Carl Martin. Z jejího poměrně širokého seznamu produktů, zabírajícího spektrum od různých zkreslovadel až po všechny druhy modulačních efektů atd., jsme pro dnešní testík vybrali především kytarovou záležitost, a to krabičku nazvanou Boost Kick. Už ze samotného názvu je patrné, k čemu tato krabička bude sloužit.
Hledáte-li něco, co by vám pomohlo "nakopnout" váš aparát, dodat mu větší šťávu či co by pomohlo, řekněme zprůraznit váš zvuk, například pro sólovou hru, může být tato malá krabička velmi nápomocná - právě k těmto účelům totiž slouží. Boost Kick tedy nabízí jednak zesílení až o 12 dB, které můžeme pochopitelně podle potřeby regulovat (ovladač Level), a navíc si můžeme výsledný zvuk pomocí klasického třípásmového (basy/Punch, středy/Attack, výšky/Edge) ekvalizéru frekvenčně upravit. Tím můžeme získat vlastně další zvukovou cestu z našeho aparátu.
Výsledná barva a kvalita zvuku bude pochopitelně hodně záležet na tom, s jakým zesilovačem krabičku použijete. Samozřejmě nejlepší výsledek je ve spojení s kvalitním lampovým zesilovačem. Krabička nijak zvuk aparátu nezničí, pouze zesílí - nakopne, projasní, případně upraví korekce, ale barva nebo charakter zesilovače se stále zachovává. Spíše mu ještě trochu pomůže zdůraznit jeho vlastnosti. Efekt dobře funguje jak ve spojení s čistým, tak i zkresleným kanálem. Mně osobně se nejvíce zamlouvalo nastavení čistého zvuku na zesilovači typů fender, takže gain je těsně na hranici před zkreslením. Díky Boost Kicku pak začne zesilovač příjemně kreslit a celý sound se jakoby rozsvítí a pročistí. Dobře lze efekt využít i pokud hrajete pouze na čistý zvuk a na sóla potřebujete aparát malinko nakopnout a zesílit, ale zachovat přitom pořád čistý zvuk. Efekt je napájen buď 9 V baterií, ke které se bohužel musíte dostat odšroubováním spodního víka, nebo lze připojit adapter. Neměl bych ani opomenout, že krabička je True Bypass. Doporučená maloobchodní cena za tohoto výtečného pomocníka je 3280 Kč.?

Technická specifikace:
frekvenční rozsah: 40 Hz-16 kHz
input level: 1 MOhm
output level: 100 Ohm
bypass: true bypass
rozměry: 120 x 95 x 35 mm
výstup na sluchátka: ne
konstrukce: kov
ovládání: nožní spínač
váha: 0,350 Kg
další příslušenství: ne
napájení: 9 V DC

Psáno pro: časopis Muzikus 2007/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Carl-Martin-Boost-Kick-jeli-treba-nakopnout-aparat~22~kveten~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.