muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukCME U2MIDI - USB/MIDI interface

4.3.2009 | Autor: Michal Snížek | sekce: pro muzikanty - testy

CME U2MIDI - USB/MIDI interface

CME U2MIDI - USB/MIDI interface

USB cable-like MIDI interface

Idea MIDI připojení k PC přes USB rozhraní nepatří rozhodně k nejstarším, nicméně i zde, stejně tak jako například u kytarových simulací, jde vývoj mílovými kroky kupředu. Kdo zná původní možnosti propojení přes game port a nebo přímo přes nějakou hardwarovou MIDI kartu, dá mi jistě za pravdu, že USB je příjemným a elegantním řešením. Díky tomu totiž odpadá tehdy často nutné nastavování IRQ a řada únavných restartů, než se podařilo počítač "valdit" do žádoucí formy.

Firma CME není jediným výrobcem podobných interface , ale z těch, co jsem měl možnost vidět, považuji právě ten jejich za jakési "light" řešení, ale pozor, v dobrém slova smyslu. Nejedná se totiž o žádný box nebo redukci apod., U2MIDI je pouze kabel s USB konektorem na jedné straně a s dvěma 5DIN konektory na straně druhé - nic víc, nic míň.

Na celé věci je nejúžasnější to, že k instalaci nepotřebujete žádné drivery. Kabel prostě připojíte a během chvilky máte k dispozici standardní 16kanálové MIDI in/out rozhraní. O přenášených MIDI datech vás navíc ještě informuje zelená LED kontrolka na USB konektoru.

Určité omezení vidím snad v délce kabelu, která je dva metry. Pokud toužíte po delším, budete muset oproti MIDI boxu zapojit do akce i nějakou tu redukci či "prodlužku" a nebo se poohlédnout po bezdrátovém řešení, ale to už je zase něco jiného.

Pro úplnost dodejme systémové požadavky: USB port, Windows XP/Vista, Mac OS 9.0.4 a vyšší. Doporučená maloobchodní cena je 890 Kč včetně DPH.n

Psáno pro: časopis Muzikus 2008/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/CME-U2MIDI-USBMIDI-interface~04~brezen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.