muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukBoss RC-10R - pokročilý, moderní stompbox looper

28.06. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Boss RC-10R - pokročilý, moderní stompbox looper


Krabičky Boss jsou něco jako Adidas mezi teniskami. Každý muzikant je zná, minimálně „z doslechu“. A o ten poslech tady vlastně jde.

Moderní loopery - co to vlastně je?
Obecné loopery jsou „jednoduché“ digitální rekordéry a přehrávače, které jsou umístěny do pedálu na zem, aby se daly ovládat vestoje nohou. Jejich nejdůležitější vlastností má být jednoduchost, spolehlivost a snadné ovládání. Hudebník nemá moc zájem se dlouho učit s něčím zacházet, chce hned hrát. Tady je potřeba hned na úvod rozdělit loopery na dvě vývojové větve. První větev jsou ty „obecné, jednoduché loopery“ s filozofií: Zapojím a hraju (plug and play). Nebo přesněji: Sešlápnu a nahraju, sešlápnu podruhé a hraje looper. Druhá (složitější) větev s více funkcemi má filozofii jinou: Looper toho musí umět co nejvíc, ale zase to nesmí být moc složité. Ale stejně k tomu bude potřeba manuál, protože doplňkové funkce, jako jsou bicí, metronom, více paměti, USB připojení k PC atd., už vyžadují určitou teoretickou přípravu a hlavně zácvik.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Boss-RC10R-pokrocily-moderni-stompbox-looper~28~cerven~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.