přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukBogner Amplification Oxford Fuzz - velmi kvalitní butikový fuzz

10.01. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Bogner Amplification Oxford Fuzz - velmi kvalitní butikový fuzz


Jsem rád, že se mi dostal do rukou výjimečný výrobek od výjimečného člověka Reinholda Bognera. Je to mistrovské dílo složené z těch nejkvalitnějších součástek: oboustranně pozlacený plošný spoj, německé kondezátory WIMA, japonské kondenzátory Nichicon, relé s pozlacenými kontakty, přepínače Carling, a hlavně je uvnitř transformátor Rupert Neve.

Malé info: Rupert Neve je již 91letý Brit, inženýr elektroniky, který celý život vyvíjel a vyráběl mikrofonní předzesilovače, kompresory a velké mixážní pulty pro nejlepší a nejznámější světová hudební studia. Založil Neve Elctronics a Focusrite. Od roku 2002 žije v USA a je jedním ze tří lidi na světě, kteří získali cenu Grammy za nahrávací techniku. To jen abychom věděli, o jak významného člověka jde. A ten Neve pro Bognera „na míru“ vyvinul transformátor do fuzzu Oxford (a i do dalších krabiček).
Ještě než se pokusím vylíčit, jak to hraje, je potřeba říct, že celkový vzhled fuzzu Oxford je výjimečný. Kovová krabička ze stříbrně eloxovaného hliníku má zakulacené rohy, čudlíky na všech třech potenciometrech jsou kovové. U nožního přepínače, který se dá bez námahy v tichosti přepínat, je umístěna poměrně velká průhledná kontrolka s vygravírovaným B jako Bogner. Záměrně říkám kontrolka, protože dvoubarevná LED dioda je umístěna až pod tím sklíčkem. A po stranách prostředního potenciometru jsou dva páčkové minipřepínače. Horní plech je zelený. Vypadá to zkrátka hezky. Po zapnutí se rozsvítí kontrolka modře, a teprve když se hodně opřeme do kytary a efekt začne limitovat, začíná blikat a svítit bíle. Kontrolka má také funkci detekce slabé baterie: Když klesne napájecí napětí, tak začne pravidelně modře blikat. Na spodní straně je obdélníkový výřez, ze kterého vykukuje zadeklovaná část transformátoru Neve. To jsem nikdy na žádné jiné krabičce neviděl. Co přesně ten transformátor dělá, to se nikde nedá dohledat. Důležité je, že to hraje skvěle.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Bogner-Amplification-Oxford-Fuzz-velmi-kvalitni-butikovy-fuzz~10~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.