přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraBlackstar LT-Echo 15 - dvoukanálové analogové kombo

16.7.2018 | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Blackstar LT-Echo 15 - dvoukanálové analogové kombo


Blackstar vyrábí kytarové zesilovače, reproboxy, komba a krabičky. Blackstar můžeme vidět na světových pódiích i doma v obýváku. Po sérii lampových a digitálních vícekanálových kombíček přišla firma s úplně odlišným konceptem. A to je analogové tranzistorové kombo Blackstar LT-Echo 15 (15 W) na domácí cvičení. Má to dva kanály, čistý a zkreslený, minimalistické korekce a jednoduchý delay. Výhod má několik. Je výrazně levnější než funkcemi našlapané digitální aparátky a řádově levnější než lampová komba. Umí hrát potichu, ale umí hrát i dostatečně nahlas, aby na vás bouchali sousedi. Kombo je osazeno dvěma malými třípalcovými reproduktory, ale je mono. Ovládání je velmi jednoduché: vstupní Gain, přepínač kanálů (Clean/Overdrive), Level (hlasitost), Tone (ořezávač výšek), ISF (Infinite Shape Feature - plynulá změna frekvenční charakteristiky mezi britským a americkým zvukem). ISF pracuje výrazněji, než jsem slyšel na jiných výrobcích Blackstaru (úplně doprava přidává hutné středy a doleva to jde víc do výšek). Zvuk komba je velmi příjemný, ořezávač výšek Tone pracuje skvěle, když sedíme u komba hodně blízko, tak nepotřebujeme, aby nám výšky řezaly uši. Čistý kanál má normální zvuk, jaký čekáme. A když přidáme Gain, kombo začne lehce (jako lampa) nakreslovat. Kanál Overdrive má velmi slušné zkreslení, velmi podobné lampovému. Množství zkreslení je dostatečné pro rockové i metalové riffy, pouze na sóla bych doporučoval před kombo přidat ještě nějaký efekt boost nebo overdrive. Delay má jen ovladač pro zapnutí a vypnutí a Time (délka dozvuku). Zvuk delaye napodobuje páskové echo, s kulatějším nevtíravým doběhem. Kombo má výstup na sluchátka se speaker simulátorem a linkový vstup s malým jackem např. pro mp3. Cenově i zvukově (v této kategorii) nemá podle mého Blackstar LT-Echo 15 v současné době konkurenci.

Technická specifikace
výkon 15 W
reproduktory 2x 3”
ovládání Gain, Volume, Tone, ISF, Delay
rozměry 327 x 263 x 174 mm
hmotnost 4,6 kg


Web
www.blackstaramps.com/uk/ranges/lt-echo

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Blackstar-LTEcho-15-dvoukanalove-analogove-kombo~16~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.