přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraBlackstar HT Venue MKII HT Stage 100 MKII a HT Stage 60 212 MKII

18.02. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Blackstar HT Venue MKII HT Stage 100 MKII a HT Stage 60 212 MKII


Blackstar Amplification je firma založená v roce 2007 ve Velké Británii, takže loni slavila desetileté výročí. Jak se může mladá a neznámá firma vyrábějící kytarové aparáty stát (relativně velmi rychle) celosvětově uznávanou a úspěšnou? Je to zázrak?

Ne tak docela, oni totiž zakladatelé Blackstar Amplification byli dříve zaměstnanci firmy Marshall. Takže měli know-how a také měli jasnou představu o produktech, které chtějí kytaristům nabídnout. A že jich je! Když se podíváte na web Blackstaru, je tam 150 fotografií kytaristů a kapel, kteří aparáty Blackstar používají. Vypadá to, že firma je ke kytaristům vstřícná, a to je také základ úspěchu - čím více známých kytaristů bude na Blackstary hrát, tím se to víc proflákne. Samozřejmě se to musí podpořit také velkou reklamní kampaní. Asi největší globální reklamu pro Blackstar udělal Ozzyho kytarista Gus G. Takže celkově dělá Blackstar mix moderních lampových (i vintage) aparátů pro profíky i amatéry, dále sérii digitálních modelingových komb a kombíček, krabičky lampové i nelampové. Kvalitní celosvětové promo a desítky zvučných jmen kytaristů z celého světa firmě pomohly na nohy. A „zázrak“ je na světě. V dnešní tvrdé konkurenci je obdivuhodný výkon za deset let vybudovat slavnou značku.
Sešly se mi na test dva celolampové kousky (žádný modeling, nebo profiling). Stowattová lampová hlava a šedesátiwattové dvoureproduktorové kombo ze série HT Venue MKII (test je na obě věci dohromady, protože jsou to kromě výkonu vlastně totožné zesilovače). Když jsem to táhl po schodech (s pomocí redaktorů Muzikusu) do auta, tak jsem se proklínal, co jsem si to na sebe zase ušil. Kombo totiž samo o sobě váží 30,3 kg plus ten plechový footswitch. No jo, rocker musí něco vydržet. Abych pravdu řekl, vůbec jsem nevěděl, co od těch Venue MKII (Mark 2) mám očekávat. Přeci jen Gus G. hraje na trochu jiný typ zesilovače a to, co jsem dříve od Blackstaru testoval, byly úplně jiné věci.
Kombo vypadá docela neutrálně. Trochu vintage, ale zas ne moc. Celkově to působí velmi solidně, no tak uvidíme, jak se to ukáže... Zapínám power, chvíli čekám, až se lampy nažhaví, a zapínám Standby. Jako první kytaru beru do ruky Fender Stratocaster USA Standard. Zkouším čistý zvuk a zdá se to v pořádku, dokonce velmi v pořádku. Při vytočení gainu čistého kanálu naplno to začíná slušně kreslit. Jo, to se mi líbí. Čistý kanál má „jen“ ovládání Volume, Bass, Treble (hlasitost, basy, výšky) a nenápadný přepínač Voice. Ten přepínač Voice mají všechny tři kanály. Čistý kanál nedisponuje blackstarovskou „fičůrkou“ ISF. Tu mají k dispozici až dva další zkreslené kanály. Korekce čistého kanálu jsou minimalistické, ale stačí. Kdo by chtěl tenhle krásný zvuk ještě poupravit, tak v sekci Master je ovládání Presence a Resonance, což jsou výšky a basy na koncových lampách.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Blackstar-HT-Venue-MKII-HT-Stage-100-MKII-a-HT-Stage-60-212-MKII~18~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.