přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukBig Joe B-308 Compbox - kompresor určený především na elektrickou kytaru

24.04. | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

Big Joe B-308 Compbox - kompresor určený především na elektrickou kytaru


Big JoeCompany z amerického Connecticutu pořád trochu považuji pro českého muzikanta za méně známou. Vím, že možná trpíme trochu nepřehlednou záplavou efektových krabiček a že se se to na nás valí ze všech stran. Před nějakou dobou jsem měl ale cosi do činění asi s třemi overdrivy Big Joe a musím říct, že byly opravdu dobré. Ačkoli není tato společnost nějakou historickou legendou, poctivým přístupem ke kytarovému zvuku a konstrukcí svých pedálů si vysloužila ostruhy například u countryových nashvillských studiových muzikantů. Jejich výrobků si také můžete všimnout v pedalboardech obou kytaristů z jižanských Blackberry Smoke, a to není jen tak samo sebou.

Ačkoli společnost jako takovou založili bluesoví fanoušci bratři Dave a Paul Christianové před zhruba třemi lety, navrhují pedály a kytarové efekty pro jiné výrobce už přes třicet let. Podle svých vlastních slov se svými analogovými monstry, které pracují v režimu true bypass, míří na ty spousty muzikantů, kteří se léta věnují muzikantskému řemeslu v anonymitě, a především z čisté lásky k hudbě. Pojmenováním společnosti chtěli vzdát respekt jednomu z prvních bluesových muzikantů vůbec Big Joeovi Williamsovi, a jmenovali ho tak třetím zakladatelem Big Joe Company. Za těch výše uvedených třicet let poctivé práce se opravdu nejedná o žádné nováčky a know-how nabyté za tuto dobu se rozhodli zúročit ve vlastní společnosti. Aktuálně je v portfoliu Big Joe přes pětadvacet modelů efektů a další příslušenství jako adaptéry a napájecí kabely.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/04 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Big-Joe-B308-Compbox-kompresor-urceny-predevsim-na-elektrickou-kytaru~24~duben~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.