muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukBehringer TU100

14.8.2007 | Autor: Jan Hlavička | sekce: pro muzikanty - testy

Behringer TU100

Behringer TU100

Firma Behringer se pustila do výroby nejrůznějších krabiček a efektů, a tak není divu, že se v jejích řadách objevila i tato chromatická ladička. Pojďme se podívat, co umí. Ladička svým tvarem připomíná klasickou efektovou krabičku, takže je možno připojit ji k efektovému řetězci, a mít ji tak připravenou sešlápnutím pedálu k okamžitému ladění. Na pravém boku ladičky se nachází vstup pro kytaru a zdířka pro adaptér. Na druhém boku jsou umístěny dva výstupy. TU100 můžeme napájet buď devítivoltovou baterií, nebo adaptérem.

Ladička je vybavena LED pásem, který indikuje odchylku od požadovaného ladění. Nad ním se nachází číselný displej udávající číslo struny, jež je laděna, nebo název tónu (podle režimu, který zvolíme). Vedle displeje je z každé strany umístěna šipka k přesnému doladění. Ladička umožňuje stisknutím tlačítka Mode zvolit ladění pro kytaru, basu nebo chromatický režim. Můžeme také pracovat v ladění sníženém o půltón nebo celý tón. Druhým tlačítkem je Stream/Cent, které přepíná režimy zobrazení. Osobně si myslím, že nejsnadnějším způsobem, jak naladit kytaru, je prostě zvolit tlačítkem Mode chromatický režim, kdy stačí brnknout na strunu a ladička si sama najde její název, který pak zobrazí na displeji. Referenční tón je možno měnit v rozmezí 438 až 447 Hz. S naladěním kytary jsem neměl sebemenší problém. Při brnknutí se na diodovém pásu ukazatel zastaví na jednom místě bez zbytečného kolísání, a člověk má jasnou představu, o kolik musí doladit.

Za hlavní nevýhody této ladičky považuji absenci metronomu, který se často vyskytuje u stejně drahých přístrojů. Další nevýhodou je komplikovaný způsob vložení baterie. Ta je uložena pod krytem pedálu, který musíte odstranit stiskem dvou miniaturních pantů z každé strany krytu.
Behringer TU100 seženete za 790 Kč, což je cena srovnatelná s ladičkami jiných výrobců. Osobně bych za tuto cenu raději zvolil některý typ ladičky s metronomem. Na druhé straně pro muzikanty, kteří chtějí mít ladičku umístěnou spolu s ostatními efekty například na pedalboardu vždy v pohotovosti, je to téměř ideální řešení.


Technická specifikace:

vstup:
konektor: 6,3 mm TS
impedance: 500 kOhm

výstup:
konektor: 6,3 mm TS
impedance: 1 kOhm

bypass:
konektor: 6,3 mm TS
impedance: 1 kOhm

napájení: 9 V, 100 mA stabilizovaný zdroj, PSU-SB-EU Behringer 230 V
napájecí konektor: 2mm konektor, záporný pól uprostřed
baterie: 9 V typ 6LR61
odběr: 70 mA
rozměry: 54 x 70 x 123 mm
hmotnost: 0,33 kg

Psáno pro: časopis Muzikus 2007/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Behringer-TU100~14~srpen~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.