přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukBehringer MicroMIX MX400 - miniaturní čtyřkanálový linkový mixážní „pultík“

31.1.2007 | Autor: Oldřich Tureček | sekce: pro muzikanty - testy

Behringer MicroMIX MX400

Behringer MicroMIX MX400

Behringer MX400 je miniaturní čtyřkanálový linkový mixážní "pultík". Koncepce je natolik jednoduchá, že snad jednodušší ani nelze vymyslet. Čtyři nesymetrické linkové vstupy (6,3mm jack), každý se samostatnou regulací vstupní úrovně, jsou míchány do jednoho linkového nesymetrického výstupu (6,3mm jack). Nic víc, nic míň.
Napájení je řešeno 12V adaptérem, který je v ceně. Přístroj nemá žádný další ovládací prvek, tedy ani vypínač, a zapnutí se provede pouhým zapojením adaptéru. Včetně poměrně výrazného "lupance", který se při zapnutí a vypnutí ozve z výstupu. Výrobce píše, že přístroj je "ultra low noise". Změřený odstup signál/šum se pohyboval okolo hodnoty 80 dB a zhoršoval se s nastavením vyšší hodnoty na regulátoru vstupní úrovně. Jinak je přístroj poměrně dost odolný proti přebuzení.
Mechanické provedení je solidní, jak má ostatně firma Behringer ve zvyku. Jednoduchá plechová krabička působí dostatečně robustním dojmem a ani ovládací prvky nevypadají, že by chtěly co nevidět zůstat v ruce. Přístroj má poměrně miniaturní rozměry 47 x 57 x 104 mm, a díky usazení konektorů není určen (ani pomocí vhodné mechanické redukce) pro umístění do 19'' racku. Na spodní straně ale najdete dva otvory se závity, které jej umožní připevnit například na pedalboard.
Technické řešení je velice minimalistické, není zde nic, co by pro funkci nebylo absolutně nezbytné. Použité součástky jsou však rozumně kvalitní a konstrukční řešení celé elektroniky je provedeno pečlivě.
Ovládání odpovídá jednoduchosti přístroje, méně složitě to snad ani nejde. Jedinou drobností, u které bych možná uvítal změnu, je popis stupnice u otočných regulátorů vstupní úrovně v nic neříkajícím rozsahu 0-10. Lepší by možná byl popis v dB, ale je to nejspíš jen síla zvyku a zanedbatelná drobnost.
Použití bych viděl všude tam, kde potřebujete velmi jednoduše smíchat čytři linkové signály bez nějakých složitostí v ovládání. Ideální pro míchání kláves na pódiu nebo linkových signálů z efektových procesorů. Vzhledem k parametrům se asi moc nehodí do studia, ale pro pódiové použití je naprosto postačující. Cena je 707 Kč včetně DPH.

Psáno pro: časopis Muzikus 2006/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Behringer-MicroMIX-MX400-miniaturni-ctyrkanalovy-linkovy-mixazni-pultik~31~leden~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.