muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraBehringer Bass V-Amp Pro

28.2.2004 | Autor: Michal Samiec | sekce: pro muzikanty - testy

Behringer Bass V-Amp Pro

Behringer Bass V-Amp Pro

Firma Behringer zřejmě vytáhla k lítému konkurenčnímu boji, a před nedávnem představila širokou škálu udělátek určených basistům. Vějičkou (abychom této německé firmě, zavedené především v ozvučovací technice, sedli na lep) má být nejen pověstná germánská preciznost, ale hlavně a především příznivá cena. Ke krátkému otestování jsem si vybral zařízení, které tak docela není mým šálkem melty, tedy rackovou verzi ampmodelingového procesoru Bass V-Amp Pro.


V-Amp je stříbrná dvouúčková racková krabice poměrně přehledného "dyzajnu". Stylizace do stříbrné jsem docenil hlavně při zhoršených světelných podmínkách - popisky ovladačů jsou daleko čitelnější. Plusem jsou taky LED kroužky pod každým z potenciometrů, tedy kromě masteru. Jasně září, a už zdaleka pěkně vidíte, na čem jste. Tedy v nastavení, samozřejmě.
Potenciometry mají zdvojené funkce, přepnutí obstarává tlačítko 2nd PAR. V oválku uprostřed se zobrazují čísla bank, jeho druhou funkcí je indikace při ladění (klasicky šipečky, kalibrace ladičky a laděný tón). Zbylé ovladače z čela přístroje slouží k modulaci zvuku.
Bass V-Amp nabízí šestnáct zvuků klasických aparátů, osm vlastních, ne nezajímavých továrních modelů, kupodivu také čtyři zvuky klávesových aparátů a čtyři zvuky pro akustický zdroj. Domodelovat je možno také třiadvacet druhů basových beden, v podstatě všechny myslitelné počty a průměry repráků. To vše se ovládá jedním kolečkem, samozřejmě s použitím tlačítka 2nd PAR. Bohatá je také nabídka efektů, tedy UltraBass, Voice Box, Ambience, Reverb s vlastním potenciometrem Attack, Delay-Loop Sampler, standardní delay, delay s chorusem, flanger, synťáček, Chorus, Phaser, Rotary Cab (což samozřejmě není rotující taxík, ale simulátor leslie reproduktorů) nechybí ani autowah, a to jsem určitě na něco zapomněl.
Parametry efektů se ovládají opět přes 2nd PAR, mají společné "čudlíky" s ekvalizérem. A do toho všeho na čele mašinky ješte zbývá pár tlačítek k jednoduché editaci a k MIDI ovládání. Editovat lze stopětadvacet presetů v pětadvaceti bankách, mašinu lze MIDInakopávat MIDIpedálem, který ovšem příslušenstvím tohoto krásného létajícího stroje není. Bass V-Amp disponuje také digitálními výstupy AES/EBU a S/PDIF, umístěnými na zadní straně přístroje. Kromě toho nabízí v podstatě všechny standardní výstupové cesty, včetně sluchátkové. Tolik k suché technice, a teď něco málo duše - jak to hraje a co se s tím dá dělat.
Z výše uvedeného popisu lze vytušit, že možností, jak zohnout, rozsekat zvuk basy, nabízí tenhle přístroj opravdu hodně. A to je, podle mě, jádro pudla. Po několika týdnech laborování, kdy jsem s V-Ampem zkusil snad všechno, jsem přišel na to, že mi na něm něco chybí. Pravda, všechny zvuky - jak v amp modelingu, tak efektové, jsou kvalitní, poměrně věrohodně zní jako původní zdroje. Ovladače pracují nekomplikovaně, není tady nic nefunkčního nebo zbytečného. Přesto všechno V-Amp zůstává pouze zvukovým procesorem. Na konci cesty totiž z něj leze cosi, co sice zní basově, ale není v tom nic z basové kytary.
Přes to všechno musím V-Amp vřele doporučit. Doporučit všem basovým chemikům s tunou krabiček, V-Amp vám je v pohodě sbalí ve slušné kvalitě do dvou půl kil své váhy, díky spoustě presetů odpadne věčné ohýbání se k zemi a kroucení knoflíkama. V-Amp musím taky doporučit do všech menších studií, díky dobré kompatibilitě s počítačem a široké nabídce zvuků vám ušetří nejeden problém. Bass V-Amp ale rozhodně není krabička mezi basu a aparát. Při zapojení i do špičkových aparátů slyšitelně šumí a hlavně - není to práce pro něj. Aparáty má v sobě, a to ve velmi dobré kvalitě, s jinými má tendenci se prát. Funguje přesně stylem: všecko nebo nic. To ovšem neznamená, že se přes něj nedá hrát naživo, Behringer už má v nabídce taky "zopár koncáků" a několik beden stavěných k plnému využití simulací a toho všeho. A co je na tom všem nejkrásnější, celé to stojí "pár švestek". Jmenovitě Bass V-Amp PRO 8906 korun českých. Tedy vzhůru do země neomezených možností basovězvukových.
info
Behringer Bass V-Amp Pro je rackový multiefekt pro basisty. Jeho cena je 8906 Kč včetně DPH.
plus
simulace basových aparátů (Gallien,
Ampeg...)
cena
možnosti zapojení
minus
v ceně není foot switchPsáno pro: časopis Muzikus 2004/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Behringer-Bass-VAmp-Pro~28~unor~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.