muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraBehringer B-2 PRO - velkomembránový kondenzátorový mikrofon

28.7.2004 | Autor: Radomír Staněk | sekce: pro muzikanty - testy

Behringer B-2 PRO - velkomembránový kondenzátorový

Behringer B-2 PRO - velkomembránový kondenzátorový

V minulém čísle jsme si představili mikrofon B-1 a dnes si popíšeme (zatím) nejvyšší model z dílny tohoto německého výrobce. Jedná se o nástupce známého modelu B-2.

Popis
B-2 PRO je kondenzátorový mikrofon s jednopalcovou membránou, u něhož máme možnost volit mezi třemi směrovými charakteristikami. Oproti svému předchůdci modelu B-2, nabízejícímu kardioidní a kulovou charkteristiku, u B-2 PRO přibyla ještě osmičková. Tělo je masivní kovové konstrukce, po obvodu jsou umístěny tři přepínače. První, třípolohový je určen pro přepínání směrových charakteristik. A dvojice vypínačů, z nichž jeden ořezává spodní frekvence pod 150 Hz se strmostí 6 dB na oktávu a druhý snižuje výstupní citlivost o 10dB. I když tyto funkce bývají většinou ve výbavě každého slušného preampu, využijeme je hlavně při natáčení venku s obyčejným kapesním předzesilovačem.
Mikrofon se standardně dodává v pevném kufříku. K další výbavě ještě patří odpružený držák a protivětrná krytka. Jelikož se jedná o kondenzátorový mikrofon, potřebuje ke své činnosti fantomové napájení +48 V.

Jak to hraje
Zkoušel jsem mikrofon při snímání různých zdrojů signálu, ať už to bylo mluvené slovo, zpěv, akustické nástroje či různé ruchy, a ve všech případech překvapil věrným a čistým zvukem. Kulová charakteristika fungovala jen s mírným útlumem po stranách. U osmičkové byl tento útlum pak daleko vyšší. Porovnával jsem i s mikrofony jiných výrobců a bral jsem v úvahu tato kritéria: zvuk, provedení, výbava, cena a B-2 PRO, ale i B-1 (o němž byla řeč minule) si nevedly vůbec špatně, ba naopak. Některé modely se jim jen ztěží vyrovnaly. Zejména mě nejvíce překvapilo, že se jednalo o modely "renomovaných" firem, za něž se výrobci nestydí od nás vzít i více jak dvojnásobně větší peníz. Snad by jen měli u Behringerů začít přemýšlet o výrobě přenosného fantomového napaječe, aby uspokojili nejen majitele notebooků a různých kapesních rekordérů, ale i ty, kteří jsou schopni vyrazit do terénu a zaznamenat opravdu, kde se co šustne. Cena je 6796 Kč.Psáno pro: časopis Muzikus 2004/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Behringer-B2-PRO-velkomembranovy-kondenzatorovy-mikrofon~28~cervenec~2004/

Komentáře

celkový počet: 1

Jack  Otazka

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.