muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraB. C. Rich Warlock - s touhle bestií na krku budete diktovat

21.7.2008 | Autor: Jezz. | sekce: pro muzikanty - testy

B. C. Rich Warlock - s touhle bestií na krku budete diktovat

B. C. Rich Warlock - s touhle bestií na krku budete diktovat

Shaped to shock, built to rock. Tímhle mottem na mě z krabice vycenila své tesáky hrubá kytara s drsným jménem Warlock. Nezáleží na tom, jak tvrdí jste vy, s touhle bestií na krku budete diktovat.

V pozadí zájmu
Kytary Warlock se vyrábějí v několika variantách, trochu hokej je ve starém a novém značení. Na oficiálním webu najdete varianty: Metal Master Warlock, Revenge Warlock, Kerry King Wartribe (signovaná série), Dark Arts Warlock, IT Warlock, SE Warlock Metal Web, NT Warlock, Exotic Warlock, Kerry King Signature Wartribe, Calibre Warlock, Red Bevel Warlock Pack (balíček kytara + kombo). Kromě první zmíněné mají všechny děsivou hlavu připomínající temnou věž Mordoru. Liší se dřevem korpusu (javor, lípa, nato a agathis), spojením těla a krku (průběžný nebo šroubovaný), materiálem krku (javor s palisandrovým hmatníkem, javor/eben, palisandr/palisandr), kobylkou (wrap around fixed, tune-o-matic, Kahler Hybrid Tremolo nebo Floyd Rose original) a snímači (vždy HB, různé typy). Hlava se jmenuje buď Widow (vykrojení vypadá jako zjednodušená vrchní část loga Batmana) nebo Beast (výřez je bez středního vrcholku plynulým "ú").

V popředí zájmu
Mnou testovaná kytara je označena Warlock Bronz Series. Tělo z agathisu, krk javor s palisandrovým hmatníkem, dva humbuckery B. C. Rich, pevná kobylka "Wrap Around Fixed", což znamená, že je struník a kobylka v jednom a struny jsou uchyceny zespodu kobylky a kolem ní obtočeny. Čtyřiadvacet jumbo pražců, chrom hardware, černý lak. Krk je lehce lakovaný, lakovaný je i palisandrový hmatník, což nebývá zvykem. Kytara je velmi lehká, až jsem se bál, jestli si z redakce neodnáším prázdnou krabici. S kytarou dostanete ještě krátkou jack/jack šňůru a inbus na seřízení krku. Kolíky pro pás jsou zezadu kytary.

Přivolávám temné démony
Kytaru jsem vzal na zkoušku, protože jedině tak člověk zjistí, co v tom nástroji je. Jen jsem si ji vzal, pocítil jsem tíhu Temné síly... ne, kecám, prostě maličko přepadává na velkou hlavu. Při ladění mě mechaniky neoslnily. Na sucho je zvukově tenká, zde se potvrdila moje skepse vůči aghatisu, který se používá z ekonomických důvodů. Nejdražší varianty Warlocku jsou z javoru. Krk je přišroubován k tělu v poněkud větším úhlu, než jsme zvyklí, což je možná jeden z důvodů, proč se na ni tak dobře a snadno hraje. Zpracování bez výhrad.
Po zapojení kytara ožila. Naprosto předčila má očekávání. Hrála velmi slušně. Hratelnost a dojem z držení kytary je skvělý, plochý hmatník a středně tenký krk je výborný, jen mě překvapil lakovaný hmatník (nejsem zvyklý). Jak jsem si ověřil, na kytaru lze v pohodě hrát i vsedě. Zvukově má hodně basů a docela dost prima výšek, takže zkreslené jsou patřičně agresivní, čisté jsou vcelku brilantní. A to mě potěšilo, že lze použít i čisté zvuky, na tuto kytaru lze zkrátka hrát leccos. Kytara přijatelně ladila, zvukově je poměrně vyvážená, s lehkou převahou celkem čitelných basů a agrese, která ale nemá nepříjemný kovový nádech. Celkový dojem opravdu dobrý, za ty peníze hraje jako blázen.

Info:
B. C. Rich Warlock je elektrická kytara drsného vzhledu osazená pevnou kobylkou a dvěma humbuckery. Americký design je realizován v Číně. Maloobchodní cena je 6229 Kč.

Plus:
hratelnost
váha
infernální vzhled
cena

Minus:
příšerné tovární struny
velmi ostré hrany (potenciálně nebezpečné?)

Technická specifikace:
menzura: 648 mm
radius hmatníku: rovný
profil krku: plochý D
materiál hmatník: palisandr
materiál krk: javor
materiál tělo: agathis (česky damaroň, kauri)
ovládací prvky: volume, clona, třípolohový přepínač
elektronika: pasivní
snímače krk: BDSM (Broad Dynamic Sonically Matched) B. C. Rich humbucker
snímače kobylka: BDSM B. C. Rich humbucker
počet pražců: 24
typ pražců: jumbo
kobylka/tremolo: wrap around adjustable
počet strun: 6 (.009-.042)
další příslušenství: kabel jack-jack; inbus

Psáno pro: časopis Muzikus 2007/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/B-C-Rich-Warlock-s-touhle-bestii-na-krku-budete-diktovat~21~cervenec~2008/

Komentáře

celkový počet: 2

aircavalary  ach jo
Jezz.  Re: ach jo

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.