muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukAvantone Pro Gauss 7 - dvoupásmové referenční nearfield monitory

25.12. | Autor: Roman Jež | sekce: pro muzikanty - testy

Avantone Pro Gauss 7 - dvoupásmové referenční nearfield monitory


Značka Avantone Pro je výrobcem kvalitních studiových zařízení za přijatelnou cenu. Kromě mikrofonů, zesilovačů a sluchátek se zaměřuje i na studiové monitory. Konečně se mi do rukou dostala dlouho očekávaná novinka - aktivní studiové monitory Gauss 7 -, která je poctou profesionálním studiovým monitorům z přelomu 60. a 70. let.

Ozvučnice
Ozvučnice se zadním bassreflexem je vyrobena z masivního MDF s černou dýhou. Přední stěna je vyztužena tuhým tvrdým plastem. Má zkosené hrany, aby byl snížen vznik parazitních kmitočtů a akustické zkreslení při přechodu zvukové vlny přes hranu boxu. Celkově se monitor zdá poctivě vyroben z kvalitních materiálů s profesionálním dílenským zpracováním.

Přední panel
Na první pohled zaujme bílý basový měnič, který jako by z oka vypadl reproduktoru AV10-MLF používanému v monitorech CLA-10 (kopie NS-10M). Výrobce tvrdí, že se jedná o jiný typ reproduktoru vyrobený stejnou technologií, ale má nové hi-endové vlastnosti. Zejména je vyzdvihována jeho rychlost, která by mohla být příslibem tvrdších a přesnějších basů.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Avantone-Pro-Gauss-7-dvoupasmove-referencni-nearfield-monitory~25~prosinec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.