přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukAmptweaker Tight Metal ST - luxusní kytarová krabička

02.09. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Amptweaker Tight Metal ST - luxusní kytarová krabička


Mark Kloeppel, kytarista deathgrindové kapely Misery Index měl konkrétní představu, jak by měla znít jeho kytarová krabička a co by všechno měla umět. James Brown ji pro jeho potřeby vyrobil. Je to celá série krabiček s názvem Tight Metal.

Zvuk mají všechny stejný, ale liší se výbavou ovládacích prvků. Tight Metal ST je zlatá střední cesta. To ST neznamená stereo, ale SideTrak. Je to efektová smyčka, která se aktivuje, když je efekt vypnutý. Ano, vypnutý. Tehdy se jedním sešlápnutím footswitche deaktivuje vlastní distortion a zároveň aktivuje krabička (nebo více krabiček) zapojených do ST smyčky. K čemu je to dobré? Příklad: Hrajeme na zkreslený zvuk a uprostřed songu bude mezihra, kde budu chtít čistý zvuk s chorusem a s reverbem.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Amptweaker-Tight-Metal-ST-luxusni-kytarova-krabicka~02~zari~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.