přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraAlvarez Cádiz CC7HCEAR - elektroakustická klasická kytara

12.07. | Autor: Milan Kramarovič | sekce: pro muzikanty - testy

Alvarez Cádiz CC7HCEAR - elektroakustická klasická kytara


Konstruktéři a luthiéři firmy Alvarez se při vývoji klasických a flamencových kytar řady Cádiz nechali inspirovat zkušenostmi španělských mistrů kytarářů a muzikantů z Andalusie. Tato modelová řada nese název přístavního a zároveň hlavního města stejnojmenné provincie v jihozápadním Španělsku.

Kromě testované elektroakustiky CC7HCEAR v této modelové řadě najdeme klasické koncertní kytary (CC7, CC7CE - s výřezem (cutaway) a snímáním) a cypřišové flamencové kytary (CF6 a CF6E - ozvučená varianta s výřezem). Klasiky a flamencové kytary mají krk uchycen obvyklým způsobem, tedy u dvanáctého pražce. Testovaná kytara a její lehce zjednodušená varianta CC7HCE mají krk uchycen u čtrnáctého pražce, jak bývá obvyklé u kytar konstruovaných pro kovové struny. U všech těchto nástrojů je na rezonanční desku použit masivní smrk sitka v kvalitě A+, klasické (neflamencové) modely mají zadní desku a luby zhotoveny z tmavého ořechu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Alvarez-Cadiz-CC7HCEAR-elektroakusticka-klasicka-kytara~12~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.