muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyAlesis Q88 - řídicí klaviatura

17.5.2014 | Autor: Jiří Neužil | sekce: pro muzikanty - testy

Alesis Q88 - řídicí klaviatura

Další řídicí klaviaturou nové řady Q firmy Alesis je model Q88 s plným klavírním rozsahem klaviatury , jednoduchostí výbavy podobný Q61. Je navržen v tradičním černém designu, protože má jen polovyváženou (nikoli kladívkovou) mechaniku, na šířku zabírá minimum místa a příjemně se s ním manipuluje. Kromě klaviatury tu najdeme kolečka ohýbání tónu a modulace (programovatelná), tahový potenciometr Volume (dá se přeprogramovat na vysílání jiného kontroléru), tlačítka přepínání oktáv a tlačítko Advanced, umožňující vysílání různých typů MIDI dat (program Change, Bank Select, změna kanálu apod.) a změnu parametrů nástroje pomocí kláves na klaviatuře. Na zadním panelu je vypínač (lze napájet z USB i externího adaptéru), vstupy pro sustain a expression pedál, MIDI výstup a USB připojení k počítači (na platformách Mac, PC a iOS). Co příjemně překvapí, je hmotnost, která je deset kilogramů. Díky ní je to opravdu lehce přenosný nástroj, i když je ještě o něco málo delší než piano, celkem v pohodě si s ním při manipulaci poradí i jeden člověk.  

Samozřejmě, že klíčovým parametrem je klaviatura. Pokud vyjdeme z toho, že v této cenové relaci asi nemůžeme čekat zázraky, hraje se na ni docela slušně. Polovyváženost je trefena tak akorát, není ani moc lehká, ani těžká. Klávesy repetují velmi slušně, chodí i docela potichu, i když tu a tam nějak více ucítíme či uslyšíme jejich pružiny. Celkově vzato je to ale bez problémů použitelné. Pěkně svižně chodí i kolečka ohýbání tónu a modulace. Jako u ostatních produktů řady Q, i zde najdeme přibalen software Ableton Live Lite Alesis Edition. Za cenu 4900 Kč tak můžeme získat jednoduchý a univerzální kontrolér, který může velmi dobře posloužit jako „klavírní“ manuál, ať už na živé hraní nebo do studia.

Technická specifikace:

Počet kláves: 88 (polovyvážená, rychlostní citlivost)
Připojení: USB, MIDI Out, sustain pedál, expression pedál
Ovládací prvky: slider Volume, tlačítko Advanced, tlačítka přepínání oktáv, kolečka pitch bend/modulace
Hmotnost: 10 kg

www:
www.alesis.com/q8

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Alesis-Q88-ridici-klaviatura~17~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.