muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukAkai MPK mini MK3 - kompaktní klaviatura a kontrolér s pady

01.02. | Autor: Bohuslav Bob Zika | sekce: pro muzikanty - testy

Akai MPK mini MK3 - kompaktní klaviatura a kontrolér s pady


Po roce se mi dostal opět na testovací stůl výrobek firmy Akai Professional. Tentokrát to byla kompaktní klaviatura a kontrolér s pady s označením Akai MPK mini MK3. Právě tuto třetí generaci celosvětově známého klávesového MIDI kontroléru si v dnešním testu představíme.

Design a výbava
Kontrolér má nový moderní design. Model je nabízen hned ve třech barevných provedeních. Červeno-černá kombinace se standardní barvou klaviatury je ta základní. Dalšími variantami jsou černo-bílá kombinace s inverzní klaviaturou (white) a kompletně černá varianta (black). K testu dorazila ta základní. Osobně bych si ale vybral raději variantu white. Na vašem zvážení nechám, kterou variantu si vyberete vy.
Na předním panelu jsou umístěny všechny ovládací prvky. K dispozici je osm tlačítek s červeným podsvícením, které oceníte, hlavně když bude šero či tma. Dále osm podsvícených padů o rozměru 27 x 27 mm a osm otočných ovladačů pro nastavení různých parametrů. Najdete zde také X-Y kontrolér podobný joysticku, který Akai nazývá thumbstick. Nesmíme zapomenout ani na perfektní miniaturní OLED displej, pro okamžité zobrazení všech nastavovaných parametrů.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Akai-MPK-mini-MK3-kompaktni-klaviatura-a-kontroler-s-pady~01~unor~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.