přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukAguilar Tone Hammer 700 - ručně vyráběný basový aparát

08.05. | Autor: Martin Libra | sekce: pro muzikanty - testy

Aguilar Tone Hammer 700 - ručně vyráběný basový aparát


V posledních letech nás výrobci namlsávají ultralehkými zesilovači. Ty udivují nejenom nízkou váhou, ale především zvukovými možnostmi v poměru k velikosti. A to jsou věci, které většina hudebníků vyhledává.

Náhled přední i zadní
Decentní vzhled dává tušit, že tady se nehraje na nějaké vnější efekty a blikátka, ale na maximální účelnost a funkčnost. Při bližším pohledu si povšimneme lehce hravých popisků, které vážnost situace příjemně odlehčí.
Na levé straně leží jackový vstup s tlačítkem úrovně vstupu při použití baskytary s aktivní elektronikou. Následuje sekce zesílení Gain a Drive a dále ekvalizér, kde máme parametrické středy, basy i výšky, které nastavujeme normálně. Napravo je hlavní ovladač volume Master. Uprostřed panelu jsou vstupy a výstup na efektovou smyčku, symetrický výstup XLR se dvěma tlačítky pro jeho nastavení: Pre/Post a odzemnění. Tlačítko Mute slouží jako aktivátor při každém zapnutí aparátu. Na předním panelu jsou dále LED diody signalizující aktivitu aparátu (Operate a Status) a pod masterem třetí LED dioda Clip, signalizující přebuzenost.
Vzadu jsou dva výstupy speakony, jackový výstup pro ladičku, samice napájení a vypínač.

Zvukové možnosti a pocity
Aparát využívá stejný pre-amp, jako je použitý v populárním baskytarovém efektu Tone Hammer. Jak už je u Aguilaru zvykem, aparát se snaží co nejlépe přenést vlastnosti a zvuk našeho nástroje. Už při prvních minutách hraní se Tone Hammer projeví klasicky „aguilarovsky“, s typickým nádechem této značky. Korekce jednotlivých částí spektra fungují výborně a dovolí nastavit velmi rozmanitou paletu zvukových možností. Jako hlavní předností aparátu bych vyzdvihl čistý zvuk. Ten můžeme dle potřeby okořenit pomocí ovladače Drive. Z aparátu dokážeme dostat nejen krásně medový zvuk, např. v kombinaci tónovou clonou, ale pro vyznavače slapové techniky lze s přehledem nakroutit cinkavou kaskádu zvuků. Při použití aktivní elektroniky v kombinaci s humbuckery (např. u MusicManui) se můžeme dostat až na docela brutální zkreslení.Potenciometr Drive funguje na aguilarovském základu označovaném jako AGS (adaptive gain shaping circuitry). Ten hráči umožní dokrmit zvuk gainem a přidá středy. V případě, že by byl problém s prosazením basy v kapele, není potřeba přidávat hlasitosti, ale stačí si jemně pohrát se středovým pásmem; hnedle bude basa čitelnější. Potenciometry velice dobře reagují, každé pootočení je ve zvuku znát.
Aparát si rozumí dobře s krabičkami, nicméně kvalitu zvuku není třeba řešit. Je fantastická už při samotné cestě basa - kabel - aparát. A tak to má být.

Série zesilovačů Aguilar Tone Hammer čítá v současnosti tři kousky, označené jako 700, 500 a 350. Sedmistovka a pětistovka se liší pouze rozměry a výkonem. Nejslabší třístovka má jeden výstupní speakon a nemá FX smyčku.

Rezerva hlasitosti je u testované sedmistovky obrovská. Při testování byl skoro nemožné se dostat nad půlku výkonu (pud sebezáchovy), v jednu chvíli mi dokonce začala padat omítka. (Přiznávám, barák už je starší, ale stejně to asi předepíšu Aguilaru k náhradě.) Začínám docela dobře chápat, proč je aparát nabízen i v méně výkonných verzích.
Na internetu lze nalézt dostatečný počet videí, ve kterých lze slyšet univerzálnost aparátu. Lze dohledat různé typy nástrojů od kontrabasu, přes aktiv/pasiv basy až po basové ukulele. Zvuk z videí na mě působí reálně, bez zbytečných příkras.

Shrnutí
S klidem na duši lze tento aparát nazvat jako univerzálním. Nejen pro jeho velikost a skladnost, ale především kvůli zvuku a nabízenými možnostmi. Potěší většinu nadšenců basových tónů. Kdo hledá jednoduchý aparát bez zbytečných nesmyslů, tak tohle by pro něj mohla být dobrá volba. Asi není třeba zmiňovat, že o kvalitách aparátu svědčí i jeho přítomnost v arzenálů hráčů světových kvalit.

Info
Aguilar Tone Hammer 700 je v USA ručně vyráběný basový aparát kompaktních rozměrů a univerzálních schopností o výkonu 700 W. Cena je 30 690 Kč.

Plus
zvuk
rozměry
výkon
možnosti nastavení
DI výstup a efektová smyčka

Mínus
DI a FX smyčka mají výstupy vepředu.
Příliš jasné LED diody.
Transportní taška není v ceně.

Technická specifikace
výkon 700 W (2,67/ 4 Ω), 350 W (8 Ω)
předzesilovač tranzistorový
konstrukce zesilovače Třída D
efektová smyčka sériová, zesílení 6 dB
vstupy 1x jack 6,3 mm (aktivní i pasivní snímače)
výstupy 2x Neutrik Speakon
DI výstup 1x symetrický XLR, přepínání pre/post a „odzemnění“
výstup na ladičku ano
rozměry 30 x 23 x 8 cm
hmotnost 2,2 kg


Web
https://www.aguilaramp.com/bass-amps/tone-hammer-700/

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Aguilar-Tone-Hammer-700-rucne-vyrabeny-basovy-aparat~08~kveten~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.