přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraAguilar SL212 - baskytarový reprobox

20.12.2018 | Autor: Martin Libra | sekce: pro muzikanty - testy

Aguilar SL212 - baskytarový reprobox


Firma Aguilar se řadí mezi přední světové výrobce basového náčiní. V případě boxu SL212 můžeme konstatovat, že kvalitou zpracování a zvukovými možnostmi rozhodně odpovídá této pověsti. Reprobox má disponuje pěti sty watty při čtyřech ohmech, přičemž podle webu výrobce se můžeme těšit též na osmiohmovou verzi. Je osazený dvěma dvanáctipalcovými reproduktory s neodymovými magnety. Šasi je vyrobeno z dvanáct milimetrů silné překližky. Černá koženka a decentní šedivá přední strana dává jasně najevo, v jakých kvalitativních vodách se pohybujeme.
Konektory jsou typu jack a speakon (jde samozřejmě o Neutriky). Bohužel u nich chybí popisky, ani manuál není ke stažení, takže nás ze začátku čeká troška tápání. Vnitřek boxu je kvalitně vypolstrován (zjištěno vsunutím foťáku do horny). Má plynule nastavitelný výškový fenolový tweeter a integrovaný crossover. Kromě výborného zvuku je velkou předností hmotnost, která je bratru dvacet kilo. Jde tedy o vhodnou variantou i z pohledu zdraví, kterou nám jistě doporučí pět z pěti lékařů. Bezva pro ty z nás, kteří potřebují kvalitní reprobox, jenž uhraje bez problémů i větší prostory, a zároveň si potřebují hlídat, aby se jim při transportu neodporoučela záda. Po stranách jsou dvě madla pro naše kamarády. Ale pokud v kapele žádné nemáme, tak nevadí, jak už bylo řečeno, box unese i jeden člověk sám.
Zvukově se jedná o klasický aguilarovský reprobox, má pevné spodky, a přitom bez problémů jasně čitelné výšky, a v tom všem nechybí příjemně vyvážené středy. Hraní na tenhle box je basová radost.
Testovaný kousek patří do řady SL, kde máme ještě varianty 1x 12” a 4x 10”. Ve stejných konfiguracích je v řadě SL připravena na letošní rok limitovaná edice Dorian Gray, která má odlišnou barvu... ale co bychom to popisovali, mrkněte na internet. Cena je 40 270 Kč.


Technická specifikace
výkon 500 W RMS
frekvenční odezva 37 Hz až 16 kHz
citlivost 102,9 dB (1 W/1 m)
impedance 4 Ω
reproduktory 2x 12” neodymové
tweeter fenolický s integrovanou fázovou výhybkou
crossover ano
vstupy 1x speakon, 2x jack
vybavení zapuštěná boční madla, gumové nohy
materiál odlehčená, 12vrstvá překližka
rozměry 72,7 x 48,3 x 45,7 cm
hmotnost 20,41 kg

Web
https://www.aguilaramp.com/cabinet-series/sl-series-cabinets/

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Aguilar-SL212-baskytarovy-reprobox~20~prosinec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.