přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledej články
testy nástrojů
10.03. Říká se: Kdo zaváhal, stojí opodál. Mohli bychom si to myslet o Rolandu v souvislosti s analogovými nástroji. Příliš mnoho jich neměl, obzvláště v době, před pár lety, kdy začal ten velký analogový boom. Je ale vidět, že firma nezaspala.
09.03. Randall platí v kytarovém světě za jakostní značku kytarových aparátů, které jsou často k vidění u hodně nabroušených „plejerů“. Z těch nejvybroušenějších je snad možné zmínit Olu Englunda, Scota Iana nebo Kirka Hammetta, z těch všestranně virtuózních třeba George Lynche či Nuna Bettencourta.
07.03. Firmu Warwick není třeba mezi baskytaristy více představovat. Mezi mnoha firemními hráči s jejich signature modely této firmy stojí určitě za zmínku jména jako Bootsy Collins, Stuart Zender (ex Jamiroquai), Steve Bailey, Robert Trujillo (Metallica) či Adam Clayton (U2).
06.03. Přiznám se, že kytarové ukulele držím v ruce úplně poprvé. Různá ukulele, tzn. různých velikostí, jsem již během času osahal. Ale jako kytarista jsem si moc nevěděl rady s laděním, a jak se hrají akordy, jsem nevěděl už vůbec.
05.03. Peavey je značka, kterou mají basáci rádi. Nabízí široké spektrum ozvučení, od těch nejjednodušších komb pro začínající tlustodráteníky až po sofistikované profesionální přístroje, na které je třeba trochu déle šetřit.
01.03. Od amerického výrobce luxusnějších kytarových krabiček tady máme jeden kousek, a to Vibe-O-Verb. Jak již název napovídá, jedná se o reverb a bude k tomu ještě něco navíc.
28.02. Jde o maličkatý monofonní mixer se třemi vstupy a jedním výstupem. Všechny konektory jsou v provedení velký jack, takže praktická věc pro kytaristy, klávesáky a podobnou havěť. Krabička je aktivní, pro svoji činnost potřebuje napájení.
27.02. Dnes již není neobvyklé, že člověk, a tedy i takový tvor jako je muzikant, může vlastnit a používat hezkou řádku digitálních placek a bedýnek, které jsou schopné pracovat se zvukem.
23.02. Při přípravě svých materiálů pro výuku Počítače v hudbě jsem se setkal se spoustou bizarních hudebních nástrojů a zařízení, jako například s dodnes používaným Těreminem, Elektroniem z dílny Raymonda Scotta nebo s další obnovenou legendou, Mellotronem, který vyrábí švédská firma Chamberlin.
22.02. Předmětem tohoto testu jsou dvě pasivní baskytary klasické konstrukce. Na našem trhu je FNG Guitars nová značka představená celosvětově uznávaným výrobcem.

101-110 (2763) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.