muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledej články
testy nástrojů
17.07. Na začátku povím pohádku. Jednoho červnového dne, vlastně večera, jsem navštívil v krásném jihočeském městě své nové příbuzné, kam se dcera provdala. Osmdesátiletá babička, jež slavila narozeniny, povídá: „Máme pro tebe elektrickou kytaru, ale je strašně stará a asi ji nebudeš chtít. Chtěli jsme ji už vyhodit.“
15.07. Když před časem dánští TC Eletronic vzbudili pozornost výborně vymyšleným supermalým looperem Ditto, myslel jsem si, že menší už krabička být prostě nemůže. A hle, ještě to jde. A to až téměř na velikost krabičky od sirek.
14.07. V polovině osmdesátých let, kdy pódia snad všech popových koncertů zdobil legendární klávesový nástroj s nepřehlédnutelným nápisem Yamaha DX-7 na čelní straně, přišel český výrobce na trh s modelem sice skromnějším a konzervativnějším, ale rozhodně ne špatným.
13.07. Dostala se mi do ruky další mikrokrabička od firmy Mooer, tentokrát Tender Octaver. Již z názvu je jasné, co bude dělat. Přidává ke kytarovému zvuku horní (Upper) a spodní (Sub) oktávu (dá se samozřejmě použít i na jiné nástroje). Každá oktáva se dá nastavit nezávisle.
12.07. I tak by šlo definovat nový kytarový efekt od firmy Mooer. Když jsem na pultech obchodů před pár lety viděl první kousky miniaturních efektů, nenapadlo mě, že jejich obliba tak rychle poroste.
07.07. Se stoupající kvalitou elektronických komponentů, miniaturními rozměry a snižujícími se nároky na napájení je třeba hledat nová konstrukční řešení.
03.07. Věřím, že spousta českých muzikantů o italské značce Ketron moc neslyšela nebo si myslí, že jsou to nástroje nevalné kvality. Pravda, Italové asi příliš peněz do marketingu nevkládají a na titulních stranách velkých prodejců hudebních nástrojů odkazy na Ketron většinou nenajdeme.
01.07. V tomto testu vám představím povedený kompresor pro baskytaru od renomované firmy Seymour Duncan. Chtěl bych se nejprve zamyslet nad způsoby a důvody používání kompresoru, spojené s mými osobními zkušenostmi.
28.06. Do kapsy se sice nevejde, ale nejen na chatu se tahle plně vybavená lampová minihlava stěhuje skvěle. V posledních letech se na trhu objevila záplava malých lampových kytarových zesilovačů a komb, které umožňují kytaristům hrát s typickým lampovým zvukem relativně potichu...
26.06. Little Fuzzy Drive je výrobek od japonské firmy E. W. S. A je to fuzz. Fuzz je vlastně vůbec první typ zkreslovací krabičky pro kytary, který se začal masově používat. A dřív to byly spíš krabice než krabičky.

1-10 (2547) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec