přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledej články
testy nástrojů
30.03. Redakce dobře ví (ví, pozn. red.), že s následujícími řádky jsem se potýkal. Pokud čekáte klasickou recenzi nahrávacího prostředí a modelování kytarového zvuku, není to v tomto textu.
29.03. Kirk Hammet, kytarista skupiny Metallica, se čas od času podílí na vývoji kytarových aparátů a efektů. Nejznámější jsou signované zesilovače Randall a kvákadla Dunlop. Nejčerstvější Kirkův...
16.03. Nevím, čím to je, ale na kytary Yamaha se u nás moc nehraje. V jiných vodách, např. basových, jsou ale nástroje velice ceněny, a pokud se podíváme trochu do světa, tak je používá první liga. Také v produkci klasických koncertních kytar patří Yamaha se svými top nástroji mezi elitu.
15.03. Jak říkával staré Berósek, ten kdo neměl zrzavou, neví, co je láska. A asi nelze pochybovat o tom, že podobně by mohl říkat mladé Berósek, že kdo nikdy neměl Boss, neví, co je radost z muziky.
14.03. Titan - trojitý analogový delay od firmy Red Witch je vlastně zařízení „tři v jednom“. Jako kdybyste vzali tři samostatné delaye a spojili to dohromady. Poněkud netradiční kytarový pedál ihned upoutá pozornost zvláštním rozestavením devíti potenciometrů.
13.03. Píše se rok 2016 a tento dobře známý výrobce bicích nástrojů nám představuje novou ucelenou sérii bubínků. Nejedná se samozřejmě v tomto smyslu o revoluci, nicméně posun ve vývoji a novinky reflektující současný bubenický svět tu jsou. Pojďme na ně.
10.03. Říká se: Kdo zaváhal, stojí opodál. Mohli bychom si to myslet o Rolandu v souvislosti s analogovými nástroji. Příliš mnoho jich neměl, obzvláště v době, před pár lety, kdy začal ten velký analogový boom. Je ale vidět, že firma nezaspala.
09.03. Randall platí v kytarovém světě za jakostní značku kytarových aparátů, které jsou často k vidění u hodně nabroušených „plejerů“. Z těch nejvybroušenějších je snad možné zmínit Olu Englunda, Scota Iana nebo Kirka Hammetta, z těch všestranně virtuózních třeba George Lynche či Nuna Bettencourta.
07.03. Firmu Warwick není třeba mezi baskytaristy více představovat. Mezi mnoha firemními hráči s jejich signature modely této firmy stojí určitě za zmínku jména jako Bootsy Collins, Stuart Zender (ex Jamiroquai), Steve Bailey, Robert Trujillo (Metallica) či Adam Clayton (U2).
06.03. Přiznám se, že kytarové ukulele držím v ruce úplně poprvé. Různá ukulele, tzn. různých velikostí, jsem již během času osahal. Ale jako kytarista jsem si moc nevěděl rady s laděním, a jak se hrají akordy, jsem nevěděl už vůbec.

1-10 (2669) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.