muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledej články
testy nástrojů
19.05. Doba pokročila, čas se řítí závratným tempem v digitálním tikotu, dopravní prostředky jezdí rychleji, vzdálenosti se relativně zkracují a lidé mnoho cestují. Muzikanti jsou na koncertech dřív a stačí ještě posedět před vystoupením v hospodě nebo na hotelu.
16.05. Co je to za tajemný kód? Proč se ta basa nejmenuje jednoduše třeba Urlike, když je z Německa? Pojďme si rozebrat, co šifra WGPS Streamer CV Black HP Chrome znamená. Třeba pak poznáme také to, jak (si s námi) Urlike hraje.
14.05. Drobní američtí kutilové s pájkou v ruce nebyli, zdá se, jediní, kdo zaregistrovali (jak dlouho ještě?) rozpínající se trh s pedály a jeho potenciál; zisk větřící hongkongští podnikatelé (o domácí výrobě takříkajíc na koleni zde nemůže být řeč, jelikož ta by si protiřečila s jejich business modelem) na něj zareagovali po svém - usnesli se, že co dokáže Západ, dokážou oni také.
11.05. Tahle mašinka je trochu jako oblíbený Sekorův mravenec. Umí vše a ještě něco navíc. Na rozdíl od něj však není jen kreslená, ale pěkně macatá s poctivou váhou.
10.05. Každý rok nám přináší největší veletrh v Evropě Mussikmesse spoustu větších či menších novinek. Nejinak tomu bylo i na letošním ročníku ve stánku firmy Korg, která nám představila novinku mezi klávesovými nástroji HAVIAN 30 - Digital Ensemble Piano.
05.05. Stěhování koncového zesilovače alias koncáku po hraní bývá dost neoblíbenou záležitostí. Většinou bývá spolu s předzesilovačem a nějakým tím efektíkem umístěn v racku, jehož váha se pak blíží dobře živenému pašíkovi.
03.05. Kalifornská firma Xotic, vyrábějící kytary, baskytary a pedály, se již patnáct let drží na pomyslných předních příčkách neustále expandujícího butikového trhu, na čemž se zásadní měrou podílel a podílí fakt, že jejich výrobky dlouhodobě používají (či používali) taková jména,...
01.05. Nekouří, nepije, na pokoji nechrápe a v autě nezabírá skoro žádné místo. Taky nikdy neudělá chybu a nechce honorář. Značka ideál? Pojďme se podívat.
29.04. Po pasivním jazz bassu od firmy Lakland jsem dostal možnost otestovat i jeho aktivní verzi od téže firmy - obojí tedy z levnější série Skyline.
27.04. Nové butikové pedálové firmy vznikají ve Spojených státech snad každý měsíc. Některé z nich jsou úspěšné méně, některé více, nicméně vzhledem k jejich počtu se jich ve větší míře dostane minimum do Evropy, natož do České republiky.

1-10 (2519) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec