přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledej články
testy nástrojů
16.01. Theremin je jediný nástroj na světě, na který se při hře nesmí sahat. Beze zbytku jej k okouzlení publika využil třeba legendární Jimmy Page z Led Zeppelin, avšak zdaleka nejen on.
14.01. S workstationy, aranžéry a chytrými samohrajkami se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Máme na trhu pochopitelně drahé nástroje (Yamaha, Korg, Ketron...), které stojí kolem sta tisíc a každý hudebník si je nemůže dovolit.
11.01. Každý současný výrobce muzikantské elektroniky se snaží zviditelnit svůj produkt originálními vlastnostmi, funkcemi a technologiemi, které ti druzí nemají. Aparát pro basáky MAX 115 od americké firmy Peavey takových svojských hejblátek a vychytávek nabízí několik.
09.01. Ač dlouhý název, jde o jasnou věc: automatické kvákadlo. Míra kváknutí je řízená dynamikou naší hry, učeně řečeno obálkou - tedy jak do toho „řízneme“. K dispozici máme hned tři typy kváku, který si přepínáme nohou: horní propust, pásmová propust a spodní propust (HP, BP, LP).
06.01. Vážení muzikomilci, byl jsem poctěn úkolem otestovat u nás v jihlavském studiu Autobus Recoding sluchátkový předzesilovač Hexacon, produkt berlíské firmy Nowsonic, která se zabývá výrobou vybavení pro hudebníky, zvukaře a osvětlovače.
05.01. Je to mu již pár let, kdy se poprvé v Muzikusu objevil test italské značky Ketron. Od té doby uteklo dlouhých čtrnáct let a firma Ketron si vydobyla svoje postavení na světovém trhu klávesových nástrojů.
30.12. Kdo by neznal americkou firmu PreSonus. Etabluje se na muzikantském trhu poměrně dlouho, relativně krátkou dobu ale v oblastech softwaru. První verze jejich multitracku Studio One je z roku 2009. Dnes, v roce 2016, je k dispozici třetí generace.
27.12. Firma Roland pokračuje v úspěšné sérii nástrojů Juno (sahající s velkou přestávkou až do 80. let) novinkami DS-61 a DS-88. Na větší model této řady, tedy DS-88, se podíváme v dnešním testu.
25.12. A máme tady další skvělý distortion pedál. Tentokrát dokonce duální, chcete-li dva v jednom. Jedná se o high-end zařízení kanadské firmy Radial Engineering, která vyrábí celou řadu zkreslovacích efektů, pre-ampů a přepínačů (i nějaký chorus by se našel...).
21.12. Leckdo ještě pamatuje doby, kdy se při nešetrném posunování zapnutého komba z jeho reproduktoru ozývaly zlověstné „bouřkové“ ruchy, co dokázaly občas vyděsit neznalé, zatímco ti zkušenější jen shovívavě zabručeli: „ No jo, pružiny.“

1-10 (2633) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec