muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledej články
testy nástrojů
15.06. V popředí zájmu dnešních moderních basistů jsou dvě značky, které vyrábějí basové aparáty: Americká Aguilar a italská agilní Markbass. Ta patří do koncernu Markworld a úspěšně prorazila na celosvětový trh. Používá velmi moderní technologie a malé rozměry s úžasným výkonem.
14.06. Pro nás - dříve narozené kytaristy - byly kdysi elektronické ladičky, nejdříve ručičkové, později digitální, výkřikem moderní techniky. Časem zlidověly, staly se nedílnou součástí multiefektů a dnes třeba i mobilních telefonů.
13.06. Andy James je „metalový“ kytarový virtuos. Vyučuje online na kytaru, objíždí světové veletrhy hudebních nástrojů, kde hraje na předváděčkách, a tahle kytara LTD AJ-7 je jeho signature model, neboť v posledních několika letech je Andy James firemním hráčem vlajkové lodě ESP/LTD.
12.06. Podlahová krabička nabízí zvuk rotujících reproduktorů, tedy beden Leslie. A jak dodává kamarád, „neplést se psem Lassie“.
10.06. Problematika strun na elektrickou kytaru je poměrně zanedbávaná oblast. Skoro nikdo z mých známých kytaristů pořádně neví, v čem se liší různé typy strun. Každý ví, že jsou různé tloušťky strun, a pak zná „elixíry”. A to je asi tak všechno.
08.06. V politováníhodný omyl by mohl být uveden ten, kdo by se domníval, že Bassbone OD je overdrive pro baskytaru. Není to tak, přestože i název tohoto zařízení k takovému předpokladu svádí. Bassbone je mimochodem také overdrive.
05.06. Zvuk Leslie bedny je natolik charakteristicky podmanivý, že si bez něj záhy po uvedení na trh (na začátku čtyřicátých let dvacátého století) dovedl představit zvuk varhan Hammond, pro které je dodnes de facto synonymem, jen málokdo.
04.06. V tomto testu se vám pokusím přiblížit dobře vybavený, ultra lehký dvoukanálový zesilovač pro baskytaru, disponující poctivým výkonem tisíc wattů.
01.06. Všichni dobře víme, že existují jednovrstvé a dvojvrstvé blány. Stejně tak všichni víme, nebo aspoň tušíme, jaký je mezi nimi rozdíl. Těmi, o kterých si dnes něco řekneme, jsou dvojvrstvé blány amerického výrobce Aquarian, které jsou svou skladbou na trhu ojedinělé.
30.05. Firma Korg se v loňském roce pustila do vylepšení již tak velice dokonalého modelu Kronos X a uvedla model s označením Kronos 2 ve všech verzích 61, 73 a 88 kláves.

1-10 (2534) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec