přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraPódiové sestavy slavných kytaristů - Jeff Hanneman

10.3.2009 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

pódiové sestavy slavných kytaristů - Jeff Hanneman

pódiové sestavy slavných kytaristů - Jeff Hanneman

"Mám rád pořádně zkreslený tón, z čistým tónem jděte do h....ua," prohlašuje sugestivně Hanneman, nepřehlédnutelná osobnost Slayer. "Na pódiu jsem nikdy nepoužil čistý tón, to nechávám na Kerrym Kingovi. A pokud složím něco s čistou kytarou, jdu za ním a řeknu mu - hele, tuhle s....u zahraješ ty."

Základem sestavy jsou full stacky Marshall, tvořené dvěma stowattovými hlavami JCM800 2203 s power lampami 6550 a dvanácti bednami 1960B, osazenými 4 x 12'' 75wattovými reproduktory Celestion: "Tón Marshallů mám hrozně rád. Zkoušel jsem sice občas i jiné značky, ale vždycky jsem se vrátil k nim. Vlastně na ně hraju přes dvacet let. Jsou to ty nejlepší aparáty."

Ze všech efektů si nejvíce cení ekvalizéru Boss RGE-10: "Dokážu s ním ještě více nabudit Marshally a dostat tak z nich ostřejší, nadupanější tón. Jednotlivé frekvence mám nastaveny tak, že to vypadá jako půlměsíc s vrcholem na středech, který miluju. Kytara je totiž o středech. Kdo si myslí opak, je d...l."

Většinu zařízení, Rocktron, Yamahu a Eventide, mu přepíná během vystoupení jeho technik Dan Druff: "Já nemám nějak zvlášť komplikovanou sestavu," říká Hanneman, "ale přesto se nechci na pódiu zdržovat nějakým přepínáním. A navíc, nesnáším, když mi něco překáží. Abych pořád jenom dával pozor na to, jestli něco nepřidupnu - to není nic pro mě."

Jeho základními nástroji jsou signature modely ESP se čtyřiadvacetipražcovým palisandrovým hmatníkem (na rozdíl od standardního signature modelu s ebenovým hmatníkem). Kytary jsou osazeny snímači EMG 81, mají nainstalováno tremolo Kahler a Hanneman na ně natahuje struny D`Addario, sady o síle .009-.042. Celý potah pak podlaďuje o půl tónu níž, tedy do Eb-, Ab, Db, gb, b, e`b.

Psáno pro: časopis Muzikus 2008/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/podiove-sestavy-slavnych-kytaristu-Jeff-Hanneman~10~brezen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.