muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraZávěrečné slovo autora Kytarových velikánů - osobní ohlédnutí

25.12. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Závěrečné slovo autora Kytarových velikánů - osobní ohlédnutí


1697... To není datum, to je počet mých článků, studií, příspěvků, monografií, sond, rozborů, hodnocení, historicko-hudebních prací, notových analýz... Přátelé, jak jste jistě zaznamenali, vydávání Muzikusu končí a toto prosincové číslo je poslední. Dovolte mi po všech těch letech nepřetržité a skvělé spolupráce osobní ohlédnutí. Nemohu jinak. A využiji k tomu právě prostor tohoto nejstaršího seriálu Muzikusu.

To číslo, které jsem uvedl na začátku dnešního posledního dílu, výmyslem opravdu není. A rozhodně to není všechno, protože s redakcí Muzikusu jsme zrealizovali dvě rozsáhlé encyklopedie a tři taktéž rozsáhlé učebnice... Nemluvě o dalších formách vzájemné činnosti - mám zde na mysli různé semináře a přednášky na hudebních veletrzích...
Muzikus - to je pro mne osobní, velice srdeční záležitost. Vždyť zde vzniklo médium, které se zabývalo muzikou (a to z pohledu muzikanta, nikoli tedy konzumenta, posluchače). Za mne šlo navíc o muziku rockovou (mimo jiné samozřejmě), a ještě k tomu člověk mohl proniknout hlouběji do hájemství kytary a všech okolností kolem tohoto fenoménu... Musím se tedy ohlédnout zpět a zkompletovat naši společnou cestu - už jen kvůli vám všem, kteří jste nás doprovázeli. Rozhodně tady ale nechci nějak smutnit. To si ta super léta nezaslouží.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Zaverecne-slovo-autora-Kytarovych-velikanu-osobni-ohlednuti~25~prosinec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.