muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukZáklady mixu v domácím nahrávacím studiu - Extra tipy / Užitečné techniky

15.12. | Autor: Tomáš Nykl | sekce: pro muzikanty - seriály

Základy mixu v domácím nahrávacím studiu - Extra tipy / Užitečné techniky


Pro správné pochopení míchání je třeba přijmout fakt, že výsledný mix je součtem mnoha malých kroků. Každé rozhodnutí, které uděláme, nás posouvá k výsledku. Mix nefunguje na základě použití jedné „přelomové“ techniky. Pokud ovládneme základ míchání, můžeme se poohlížet po zavedení sofistikovanějších metod úprav zvuku. Pojďme se na některé podívat.

Side-chain
Tato technika je postavená na zapojení v tzv. side-chain (bočním řetězci) daného efektu. Např. posloucháte rádio a do podkresové hudby začne mluvit moderátor. V okamžiku, kdy začne mluvit, hudba se ztiší. Po dokončení mluveného slova se podkres vrátí na původní hlasitost. Toto je ukázka side-chain komprese. Podobný druh úprav můžeme v mixu uplatnit na mnoha místech.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Zaklady-mixu-v-domacim-nahravacim-studiu-Extra-tipy-Uzitecne-techniky~15~prosinec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.