přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraZákladní akordický trojzvuk ve stylu Erica Johnsona

20.04. | Autor: Peter Moc | sekce: pro muzikanty - seriály

Základní akordický trojzvuk ve stylu Erica Johnsona


Tento díl spolu s následujícími díly se bude zabývat akordickým doprovodem ve stylu kytaristy Erica Johnsona. Vysvětlíme si krok po kroku, díl po dílu, jak používat jeho specifické voicingy (souzvuky) pro základní durové, mollové, zmenšené a zvětšené kvintakordy, a jejich tenze, tak aby obohatily vaši hru rocku, popu, funku, blues, country a jazzu.

Ericův akordický doprovod může svou pestrostí, výběrem tenzí, pohyby vrchních, vnitřních hlasů a basové linky připomínat místy hru na klasickou kytaru, nebo dokonce hru na klavír. Tento styl hry mu dovoluje hrát hlavní melodie spolu s hlavním sólovým partem, např. zpěv, saxofon, trumpeta atd., a zároveň hrát akordy a obohatit tak harmonii, která vytváří ojedinělou a umělcem očekávanou atmosféru.
Úmění doprovázet hlavního interpreta ve stylu Erica Johnsona představuje určitou výzvu pro každého hráče. Je to právě krkolomnmý tvar každého akordu, rozpětí prstokladů, tlumení strun a výběr melodických tonů vnějších hlasů spolu s výbornou a praktickou znalostí hudební teorie. Tímto mne Ericův styl hry oslovil a rád bych se s vámi o vlastní zkušenosti ze studia jeho hry podělil.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/04 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Zakladni-akordicky-trojzvuk-ve-stylu-Erica-Johnsona~10~duben~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.