přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraVelikáni německého rocku - Letem kytarovým světem

30.06. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Tak fajn. Abychom doplnili světovou mapu rockové scény, a to i o scénu našich nejbližších sousedů, tak pokračujeme v načaté krasojízdě. Uvedli jsme si totiž jak už Magyar rockzene nagyjai tak i Polscy wielcy rocka a samozřejmě i Velikány slovenského rocku. Takže nám zbývá Německo, jak západní, tak i východní, a to i s možným přesahem do současnosti.

Velikáni německého rocku - Letem kytarovým světemJako v minulých dílech, legrace to nebude. Západoněmecká scéna se může chlubit několika nadnárodními jmény světového rozsahu (Tangerine Dream, Scorpions, Nena, Nina Hagen, Accept, Helloween...), a dokonce i některými subžánry, které dokázaly ovlivnit vývoj rocku jako takového (viz třeba krautrock, teutonic thrash metal a další), východoněmecké kapely ovšem také dokázaly na sebe upozornit, byť zejména „jen“ v našem prostoru.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Velikani-nemeckeho-rocku-Letem-kytarovym-svetem~30~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.