muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraTop 10 artrockových desek Vítězslava Štefla - poslední díl seriálu

23.02. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Top 10 artrockových desek Vítězslava Štefla - poslední díl seriálu


„... text je jenom vyplněním mezery mezi kytarovými sóly...“

Touto pro mnohé jistě pobuřující myšlenkou, parafrázovanou na propagačních materiálech jedné kytarové firmy, uvádím předposlední díl této řady, kdy se nebude jednat o jedno album, ale o jednu myšlenku. Tou je obecně úloha kytary, lépe řečeno kytaristy v celkovém kontextu vývoje rockového fenoménu. Nezastupitelnost této role je až na výjimky (které stejně potvrzují pravidlo, tak co) zcela jasná (psali jsme na toto téma x-krát, zájemce odkazuji i na své přednášky), takže jsem se rozhodl uvést v tomto díle dvě velké artrockové osobnosti kytary a jejich nadčasová díla. Jedná se navíc „jen“ o instrumentální počiny, což také není jen tak běžnou záležitostí, zvláště pak v tomto segmentu hudby. Dost teorie.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Top-10-artrockovych-desek-Vitezslava-Stefla-posledni-dil-serialu~23~unor~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.