muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraTop 10 artrockových desek Vítězslava Štefla - Rick Wakeman - JouRney to the centRe of the eaRth

26.11.2019 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Top 10 artrockových desek Vítězslava Štefla - Rick Wakeman - JouRney to the centRe of the eaRthKdyž roku 1974 klávesový mág Rick Wakeman odcházel od artrockového kolosu Yes - v podstatě zrovna v nejlepším (natočil s nimi kolekci alb od Fragile přes Close to the Edge po Tales from Topographic Oceans) -, hodně fanoušků bylo zvědavých, kam se vůbec vrtne, a zda se mu tento odchod vyplatí. A vyplatil. Již jako sólový umělec vytvořil spolu se svými třemi mellotrony, dvěma minimoogy, Hammondkami, klavírem, elektrickými piany Rhodes a RMI, clavinetem Hohner, se svou skupinou, anglickým komorním sborem a proslulým symfonickým tělesem London Symphony Orchestra úžasné dílo, postavené na tématu stejnojmenného románu Julese Verna.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Top-10-artrockovych-desek-Vitezslava-Stefla-Rick-Wakeman-JouRney-to-the-centRe-of-the-eaRth~26~kveten~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.