přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraTommy Stinson - Bass profil

25.03. | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Tommy Stinson - Bass profil


Náhrada u Pistolí a růží

Nenápadný, ale o to více činný baskytarista, který si největší ostruhy vysloužil coby zakládající člen minneapoliské legendární punkrockové kapely The Replacements. Dlouhou dobu také působil v Guns N’ Roses místo Duffa McKagana a rovněž působil v Soul Asylum.

Začátky
Thomas Eugene Stinson se narodil 6. října 1966 v Minneapolis a stejně jako jeho vrstevníky, i jeho zajímala muzika. Zpočátku jen pasivně, ale v šesté třídě základní školy začal hrát ve školním orchestru na baryton saxofon a později i na kontrabas. Společně s bratrem Bobem poslouchali především Yes, The Beatles nebo Slade, ke kterým se později přidaly kapely The Clash, Generation X, Sex Pistols nebo The Jam. Jako své basové vzory úvádí především Jima Lea ze Slade, Paula McCartneyho a také Paula Simonona z The Clash.
V té době z něj ale vyrostl i prvotřídní raubíř a několikrát se ocitl před soudcem. Teprve při několikáté návštěvě soudu si uvědomil, především díky tomu, že u soudu byly i jeho matka s babičkou, že svým chováním působí starosti a problémy lidem kolem sebe, a rozhodl se soustředit i na něco jiného. V tom mu ostatně pomohl i jeho bratr, který mu začal platit za to, že bude s jeho kapelou hrát na baskytaru. Tyto úplatky ovšem nebyly ve formě peněz, ale plechovek Coca-Coly a čokoládových tyčinek. A to, že chce Tommy v budoucnu dělat hudbu, mu došlo po prvním koncertě. To bylo Tommymu jedenáct let, kapela se jmenovala Dogbreath a hrála převzatý repertoár, např. Yes, Aerosmith nebo Teda Nugenta. A neměli hlavního zpěváka.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Tommy-Stinson-Bass-profil~25~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.