přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTechnické kukátko - zvukoměr a zvukový analyzátor

01.10. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - seriály

Technické kukátko - zvukoměr a zvukový analyzátor


V minulém čísle jsme se věnovali hlukoměru alias zvukoměru alias analyzátoru. Zmínili jsme základní rozdíly. Zbývá nám popsat jejich funkce a využití.
I ten nejlevnější zvukoměr by měl zvládat měření ve dvou režimech: v pomalém a rychlém. Pomalý (slow) aktualizuje zobrazenou hodnotu každou sekundu, rychlý (fast) každé 0,2 sekundy. Naměřená hladina by měla odpovídat průměru měření za tento časový interval. Třetím režimem, který už tak obvyklý není, je impulz. Ten měří nesymetricky, náběh 35 ms a pokles 2 sec.
Pojďme si představit praktickou situaci, kdy chceme změřit hluk třeba u silnice nebo před rockovým klubem. Vezmeme levný hlukoměr, a co nám vlastně ukáže? Jedno číslo, udávající hladinu hluku v decibelech. No jo, ale pro jakou frekvenci tohle číslo platí?
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Technicke-kukatko-zvukomer-a-zvukovy-analyzator~01~rijen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.