muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraSeřízeno, naladěno a nastaveno? - Vysílačky II

22.06. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Seřízeno, naladěno a nastaveno? - Vysílačky II


Minule jsme otevřeli nové téma, a sice téma kytarových bezdrátových systémů - kytarových vysílaček. Řekli jsme si něco i o důvodech, které nás vlastně přivádějí na cestu bezdrátového spojení, a nakonec jsme si pojmenovali fenomén (nejen) „českého opojení z vysílačky“. V následujících dílech si řekneme něco o základních typech těchto systémů a taktéž je i zvukově porovnáme.
Abych nezapomněl na důležitou věc: Ještě jeden z důvodů použití vysílačky jsou nejrůznější vizuálně-cirkusové kejkle s nástrojem (některé jsou totiž s kabelem téměř nemožné). Jeden ze základních je např. otočení kytary na řemenu kolem sebe (hození za sebe přes (u praváků) levé rameno směrem nahoru a dozadu, kytara následně vyjede zdola vpravo), přeborníkem v této disciplíně je třeba švédský kytarista Yngwie Malmsteen.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Serizeno-naladeno-a-nastaveno-Vysilacky-II~22~cerven~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.