přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraSeřízeno, naladěno a nastaveno? - Vintage tremolo IV

12.10. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Seřízeno, naladěno a nastaveno? - Vintage tremolo IV


V minulých dílech jsme si popsali tremolo Fender Vintage z hlediska jeho funkčnosti, a zejména nadčasovosti ve vývoji pohyblivých kobylkových mechanik, vyjmenovali a popsali jsme si i základní varianty, ve kterých je momentálně vyráběno. Dále si zkusíme nastínit a pojmenovat dva základní mody, či chcete-li nastavení, ve kterých je toto tremolo na kytarách zpravidla používáno.
Ještě než se do toho ale pustíme, tak se chci lehce pozastavit nad kobylkovou mechanikou, o které jsem se zmínil na konci minulého dílu, a sice o tremolu Fender Deluxe Locking, osazovaném v 90. letech např. na kytary Fender American Deluxe Stratocaster. Jedná se o částečně raritní pákovou mechaniku, dnes poměrně těžko sehnatelnou (byla již stažena z výroby), která v sobě pojí vlastnosti jak klasického Floyd Rose, tak i původního vintage systému.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Serizeno-naladeno-a-nastaveno-Vintage-tremolo-IV~12~rijen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.