přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraSeřízeno, naladěno a nastaveno? - Vintage tremolo II

07.08. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Seřízeno, naladěno a nastaveno? - Vintage tremolo II


V minulém dílu jsme otevřeli v oblasti kytarových kobylek a struníků novou kapitolu, a sice vintage tremolo Fender, které v době svého vzniku působilo doslova revolučním dojmem - změnami, které přinášelo. Bráno dnešní optikou a s dnešními znalostmi možností v minulých dílech probíraného tremola Floyd Rose, může takové tvrzení připadat leckomu přinejmenším přehnané, nicméně když si promítneme a porovnáme jednotlivé nově použité funkční atributy vintage tremola, zjistíme, že tomu bylo skutečně tak. Nehledě k tomu, že je poměrně jasné, že Floyd Rose je vlastně - zejména co se stability ladění týče - něco jako „vylepšený pokračovatel“ tremola Fender, ovšem za cenu ztráty jisté charakteristické brilance, jemnosti a twangu ve zvukovém projevu. Nebýt totiž vzniku vintage tremola, pak opravdu těžko říct, jak by veškerý další vývoj na poli pákových mechanismů vůbec pokračoval.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Serizeno-naladeno-a-nastaveno-Vintage-tremolo-II~07~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.