přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraSeřízeno, naladěno a nastaveno? - Tune-o-matic IV

25.06. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Seřízeno, naladěno a nastaveno? - Tune-o-matic IV


Kobylka tune-o-matic je celkově funkčně a technicky poměrně jednodušší záležitost než v našem seriálu dříve probírané pákové mechaniky, ať již Floyd Rose, nebo vintage tremolo. Je to pochopitelně dáno samotným principem její funkce, zejména tedy tím, že se jedná spolu se struníkem o pevný systém. Tremolo (správně vibrato) alias páková mechanika umožňující měnit pnutí, a tím i ladění, strun bude z podstaty věci vždy technicky a funkčně složitější. Samozřejmě, jak jsme si dříve již taktéž řekli, každá ze základních typových variant kytarových kobylek a struníků má vždy hojný počet „pokračovatelů“, ať již přímo výrobců přesných kopií, či modelů, které jsou jedním ze základních typů očividně inspirovány a následně technicky a vývojově určitým směrem posunuty.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Serizeno-naladeno-a-nastaveno-Tuneomatic-IV~25~cerven~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.