přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraSeřízeno, naladěno a nastaveno? - Ladicí mechaniky I

15.08. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Seřízeno, naladěno a nastaveno? - Ladicí mechaniky I


V minulém dílu jsme si shrnuli a uzavřeli téma kobylek a kobylkových mechanismů, ať již pevných variant nebo pohyblivých tremol s vibrační pákou. Jistě jsme si statisticky nevyjmenovali všechny typy a modely vyskytující se na elektrických kytarách, ale jak jsme si již taktéž řekli, není to ani prvoplánovým cílem našeho seriálu. Zaměřili jsme se na hlavní typy těchto mechanismů a doufám, jsme si i poměrně dostatečně popsali hlavní typy těchto mechanismů, přičemž některé další a třeba nezmíněné považujeme za typové odnože, kopie či klony těch proslulých - námi popsaných. Od mechanik je pouze krůček k dalším technickým zařízením, která s kobylkami a tremoly nepřímo souvisí, a sice k ladicím mechanikám - strojkům.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Serizeno-naladeno-a-nastaveno-Ladici-mechaniky-I~15~srpen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.