přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraSeřízeno, naladěno a nastaveno? - Floyd Rose - závěr

23.05. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Seřízeno, naladěno a nastaveno? - Floyd Rose


V dnešním dílu si již skutečně finálně uzavřeme téma týkající se pákové mechaniky Floyd Rose, kterým jsme se, domnívám se, zabývali skutečně poctivě v jedenácti uplynulých dílech.
Jak jsme již dříve zmínili, tak, stejně jako v osmdesátých až devadesátých letech minulého století zažíval Floyd Rose bujné časy rozmachu a hojného používání, je dnes ve stádiu jistého útlumu či téměř až zatracování některými kytaristy. Já osobně nejsem zrovna nakloněn přílišnému podléhání jakýmkoliv trendům, ať již v kladném nebo záporném smyslu, a dá se říct, že to platí téměř ve všech oblastech, nástroje nebo např. zvuk nahrávek nevyjímaje. Možná bychom se měli snažit dívat se na věci více obecně a s nadhledem než řešit, co zrovna je nebo není „in“. :-) Steveovi Vaiovi asi nikdo jen tak neřekne „hele, už na ten Floyd nehraj, není to teď zrovna moderní“. Samozřejmě bychom si jen těžko dokázali představit jeho „crazy-mimozemské“ kousky právě bez Floyd Rose.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Serizeno-naladeno-a-nastaveno-Floyd-Rose-zaver~23~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.