muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

kytaraSeřízeno, naladěno a nastaveno? - Čisticí a konzervační prostředky

01.01. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Seřízeno, naladěno a nastaveno? - Ladicí mechaniky V


Jak jsme si minule nastínili, tak než uzavřeme velké téma týkající se všeho kolem elektrické kytary samotné a jejího seřízení, se dnes podíváme na jedno z podtémat, které patří někam k prvním dílům - do oblasti hygieny rukou, výměny strun, čištění nástroje, potažmo hmatníku atd. Původně jsem je chtěl někde v těchto místech seriálu zařadit, nicméně se na to nějak pozapomnělo a pak jsme již byli tematicky jinde. Jedná se tedy o minule avizované čisticí prostředky na struny.
Malinko si připomeňme, co jsme si řekli v dílu č. 2. Před jakoukoliv manipulací s nástrojem je velmi vhodné si vždy pečivě umýt ruce. Nejlépe si vypěstovat (a to nejenom před hraním) takový podvědomý zvyk, že prostě dokud nejsou ruce umyté, tak opravdu nesáhnu na svůj nástroj.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Serizeno-naladeno-a-nastaveno-Cistici-a-konzervacni-prostredky~01~leden~2020/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.