muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíReceptář bubenických nápadů - jak využít karanténu?

23.5.2020 | Autor: Antonín Procházka | sekce: pro muzikanty - seriály

Receptář bubenických nápadů - jak využít karanténu?


Ocitli jsme se teď v nelehkých časech, kdy je mnoho z nás nuceně uzavřeno ve svých domovech. Ti z vás, kdo mají doma bicí soupravu, mohou krásně celé dny cvičit, ale co dělat, když tuto možnost nemáte? Mám pro vás dnes několik tipů a rad.
Oslovte svého oblíbeného bubeníka/muzikanta a zaplaťte si u něj online lekci. Dnešní situace je historicky naprosto výjimečná v tom, že doma dnes sedí téměř všichni na celém světě, obzvlášť muzikanti, kteří nemohou hrát, a rádi si vydělají nějaké peníze učením online. Můžete oslovit
kohokoliv a máte velkou šanci, že vám vyjde vstříc.

Receptář bubenických nápadů - jak využít karanténu?


Zkuste přepsat do not svoji oblíbenou skladbu. Pokud noty neumíte, můžete opět oslovit nějakého profesionálního muzikanta, aby vám pomohl s hudební teorií. Ta se ostatně může hodit vždycky.
Poslouchejte hodně muziky. Ale pozor, nedělejte přitom nic jiného! Jen seďte nebo ležte a soustředěně poslouchejte. Celé album. At' se do hudby pořádně ponoříte.

Receptář bubenických nápadů - jak využít karanténu?


Cvičit se dá i bez soupravy. Můžete to zkusit třeba do stolu, na který dáte deku či podložku pod myš, nebo do polštářů apod. Zkuste i tak vnímat, jaký zvuk vydáváte. Zkuste na ten polštář hrát, nejen do něj bušit.

Receptář bubenických nápadů - jak využít karanténu?


Zkuste napsat svoji školu či nějaká cvičení. Často si tím, že učíme, začneme si uvědomovat, jak technika hry vlastně funguje. Nutí nás to spoustu detailů pojmenovat a tak se sami zlepšovat.
Přečtěte si životopisy lidí, kteří vás inspirují. Tam je často nejlépe vidět, že žádný učený z nebe nespadl a každý z nás nějak začíná.
Nakonec bych vám popřál ať hlavně neztrácíte hlavu a berete život s humorem. Ať nám všem k tomu hudba pomáhá.


Psáno pro: časopis Muzikus 2020/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Receptar-bubenickych-napadu-jak-vyuzit-karantenu~23~kveten~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.