muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíReceptář bubenických nápadů - jak cvičit?

28.03. | Autor: Matouš Holienčin | sekce: pro muzikanty - seriály

Receptář bubenických nápadů - jak cvičit?


Na YouTube jsou tisíce videí s nespočtem různých rytmů, přechodů, technik, návodů, které jsou sice skvělé, ale jak si z nich vybrat? Dnes mám pro vás v našem receptáři tři tipy, jak a co cvičit.

1. Co cvičit?
Napište si jména bubeníků, kteří vás inspirují, a k nim připište, co se vám na nich líbí. Ať už je to zvuk soupravy, energie, se kterou hrají, pódiová
show, technika, kterou hrají na kopák nebo na bubínek, rychlé přechody, cokoliv. Každý bubeník je jiný a tímto si ujasníte, co je pro vás vlastně důležité. Pak sami sebe ohodnoťte, jak si myslíte, že jste v daných vlastnostech dobří. A pak vezměte svojí nejslabší stránku a té se věnujte tři měsíce. Tři měsíce jsou doba, za kterou už můžete vidět nějaké zlepšení. Po třech měsících je ale dobré cvičení změnit, abyste jen pořád dokola neopakovali to samé. Toto mi poradil Benny Greb.

Receptář bubenických nápadů - jak cvičit?


2. Jak cvičit?
Když cvičíte nějakou techniku, snažte se ji hrát soustředěně pět minut v kuse. Průměrná popová písnička má délku okolo čtyř minut a vy byste měli být schopni danou techniku používat celou tu dobu. Když si toto pravidlo osvojíte, dokážete během jedné hodiny efektivně cvičit dvanáct různých cvičení, nebo jedno cvičení ve dvanácti různých tempech. Toto mi poradil Dalibor Mráz.

Receptář bubenických nápadů - jak cvičit?


3. Pracujte s metronomem
Ať už budete cvičit a hrát cokoliv, je důležité hrát přesně. To znamená dobře vnímat dělení času a vzdálenost mezi údery. Jak říkám pokaždé, nahrávejte se. Ale zároveň se snažte aktivně zlepšit vaše vnímání. K tomu nám pomůže metronom především tehdy, když si jeho ťukání budeme nastavovat jinam než na první dobu. Zkuste mít klik na druhou nebo čtvrtou osminu, případně druhou nebo čtvrtou šestnáctinu. Je to sice náročné, ale když to zvládnete, budete mít i v nejjednodušších rytmech mnohem větší přesnost. A když budete hrát přesněji, budete znít lépe.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Receptar-bubenickych-napadu-jak-cvicit~28~brezen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.