muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPříběh jedné desky - BSP - Ota Balage for Kamil Střihavka by Assistance Michal Pavlíček (1992)

31.10. | Autor: Ilja Kučera ml. | sekce: pro muzikanty - seriály

Příběh jedné desky - BSP - Ota Balage for Kamil Střihavka by Assistance Michal Pavlíček (1992)


„Měl jsem vždycky ve zvyku psát pro někoho konkrétního. Představoval jsem si ho co do jeho rozsahu, výrazu a pro Kamila se mi dělalo úžasně. Já bych si přál takhle zpívat, dokázat takhle zazpívat právě tyhle písničky, ale já se nepovažuju za zpěváka, jsem zpívající hudebník. Pro Kamila se mi psalo krásně, šlo to strašně rychle. Dělal jsem i dvě písničky denně a celá deska byla hotová za týden čtrnáct dní,“ vzpomíná Ota Balage na zrod debutového alba superskupiny BSP, které se v roce 1992 stalo zjevením na tuzemské rockové i poprockové scéně.

Otovy silné invenční melodie doslova nabité třaskavým hitovým potenciálem, fenomenální a na naše poměry nevídaný zpěv Kamila Střihavky a kytarové mistrovství Michala Pavlíčka dalo takřka přes noc vzniknout hvězdné formaci, na kterou se ani osmadvacet let po prvním albu a šestadvacet po posledním řadovém, rozhodně nezapomíná.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Pribeh-jedne-desky-BSP-Ota-Balage-for-Kamil-Strihavka-by-Assistance-Michal-Pavlicek-1992~31~rijen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.