přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPravda, nebo lež? aneb Co všechno se může také přihodit aneb (Muzi)bulvárock - Vlastní lékař je holt vlastní lékař

27.3.2018 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

To, že si superhvězdy vozí s sebou na turné své lékaře (často už jde o gerontology), své kuchaře a další „své-lidi“, je běžné. Dá se to koneckonců i pochopit. Ne každý hodlá jíst to, co sice považují v místním x-hvězdičkovém hotelu za lahůdku, ale žaludek rockera, byť řádně ztvrzený typickým životním stylem, možná hned napoprvé neodmítne (možná i pod vlivem oněch ztvrzujících tekutých přípravků), ale pak svého nositele řádně překvapí přinejmenším dávivou reakcí. A jak to tak bývá, v tom nejnevhodnějším okamžiku. Někdy z toho může být i životní zážitek, viz vzpomínky Františka Ringo Čecha na koncert jeho oblíbence Lionela Hamptona, jenž vyzvrátil svou večeři do vibrafonu.
I lékaře, či celý lékařský tým, lze pochopit. A to nejen vzhledem k zemím, kam se kapela vypraví a kde může být lékařská péče na jiné úrovni, než na jakou je ve svém pokročilejším věku již hvězdný velikán zvyklý, ale i z hlediska toho, že osobní lékař může okamžitě zasáhnout a vážnou zdravotní komplikaci zdárně vyřešit. Z těchto důvodů, opakuji, z těchto závažných důvodů, je to zcela pochopitelné. Ovšem někdy dosahují ega muzikantů velmi vysokých výšin. Nelze se jim častokrát divit, vždyť koho by nedostalo vědomí výlučnosti, když řadu let vyprodává velké stadióny, jeho konto má nedozírně nul a fanynky mu lezou až po hlavě... Co ale třeba toto:

Pravda, nebo lež? aneb Co všechno se může také přihodit aneb (Muzi)bulvárock - Vlastní lékař je holt vlastní lékařDave Lee Roth. Znáte ho? Ale jistě - zcela excentrický, ale také skvělý zpěvák s osobitým výrazem a hlasem a výrazným nadáním pro pohyb na jevišti, člen silné čtyřky Van Halen. A právě tato kapela v době svých největších úspěchů, tedy v závěru první poloviny osmdesátých let, jela evropské turné, kdy si odskočila i do Itálie. Koncert byl v plném proudu, Lee Roth opět dělal své roznožky a pak se to stalo. Neodhadl hranu jeviště a spadl dolů. Nešlo o velkou výšku a on sám byl ohebný jako kočka. Ale praštil se přitom do nosu, takže mu z něj tekla krev. Naštěstí se tak stalo v závěru koncertu, protože toto banální zranění nemohl ošetřit nikdo jiný než... Než jeho osobní lékař, pro kterého Roth poslal letadlo. A to až do USA...

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Pravda-nebo-lez-aneb-Co-vsechno-se-muze-take-prihodit-aneb-Muzibulvarock-Vlastni-lekar-je-holt-vlastni-lekar~27~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.