přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPravda, nebo lež? aneb Co všechno se může také přihodit aneb (Muzi)bulvárock - Groupies

25.7.2018 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Pojďme se v rámci tohoto článku podívat i mimo muzikanty - a přesto ne zcela mimo. Už v šedesátých letech se z ženské části fanouškovské obce kolem kapel vyvinula komunita, pro kterou se vžil název groupies. Raději ten název nebudeme moc překládat a rozklíčovávat, ale v každém případě šlo o dívky, které se chtěly (a také i dostaly) ke svým idolům co nejblíže. Císař českého hard rocku František Ringo Čech je ve své knize krásně rozdělil dle následků jejich činnosti od naivek po atomové pumy. Ian Gillan, zpěvák legendárních Deep Purple, prohlásil, že ideální groupie by měla měřit jeden metr a mít plochou hlavu, aby bylo možno při tom mít kam postavit pivo.
Jaké v historii rocku tedy byly ty nejgroupie? Kdo všechno s kým?

Pravda, nebo lež? aneb Co všechno se může také přihodit aneb (Muzi)bulvárock - GroupiesPatří sem určitě Lori Maddox, která již jako čtrnáctiletá poznala Jimmyho Page (a inspirovala ho ke skladbě Sick Again). Poté „působila“ i u Davida Bowieho. Místo zde náleží i Connie Hamzy, nazývané Sweet Connie, která má zářezů více, od Davida Leeho Rotha po Alice Coopera třeba. Ve své písni We’re an American Band ji zvěčnili Grand Funk Railroad. A což třeba Pamela Des Barres, kterou poznali Mick Jagger, Gram Parsons, Keith Moon, Jimmy Page a další? Byla také členem kapely GTO neboli Girls Together Outrageously (vyšlo jim jedno album).
Bebe Buel se také neflákala, na svém kontě má řádku jmen, od Micka Jaggera po Iggyho Popa třeba. Navíc byla i slavnou modelkou. Její dcera je proslulá herečka Liv Tyler, ovšem... V době, kdy s ní otěhotněla, žila v manželství s Toddem Rundgrenem, ale tatínkem byl Steven Tyler z Aerosmith.
A co třeba mladičká Tura Santana (Elvis Presley), proslulá Anita Pallenberg (předávali si ji v Rolling Stones) či nádherná Tawny Kitaen, mimo jiné i manželka Davida Coverdalea a poté i Tommyho Leeho...?

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Pravda-nebo-lez-aneb-Co-vsechno-se-muze-take-prihodit-aneb-Muzibulvarock-Groupies~25~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.