přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraPódiové sestavy slavných kytaristů - Bonnie Raitt

29.3.2005 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Pódiové sestavy slavných kytaristů - Bonnie Raitt

Pódiové sestavy slavných kytaristů - Bonnie Raitt

Bonnie Raitt, vskutku ojedinělá žena ve světě kytary s úctyhodným počtem zlatých a platinových desek, prestižních cen a hostováním na více než stovce alb, má svou sestavu již léta prověřenou a nijak zvlášť ji neobměňuje. Tato slide bomba, jak se Bonnie občas pro její styl hry říká, je známá i svými kytarami Fender - signature.
Tyto modely novější řady jsou z jasanu, javorový krk je užšího profilu a dvaadvacetipražcový palisandrový hmatník je plošší než u základního Fenderu z roku 1965, přezdívaného Old Brown. Mechanika je Schaller, kytary jsou osazeny snímači Seymour Duncan, a to Texas Hot Strat Antiquitie (krk/střed) a Custom Bridge Antiquity (kobylka).
Na pódiu ji můžeme vidět i s dalšími nástroji, např. Gibson ES-175, Guild JF100 se snímačem Highlander, Guild F50 (snímače Sunrise a Lens) a National (1 x Highlander u kobylky).
Obě dvě komba k ní patří stejně nerozlučně jako její oblíbené Straty. Dodejme jen, že Pro Junior je osazen 1 x 10" a Vox AC-30, typ 6TB (Top Boost), je osazen 2 x 12".


Pódiové sestavy slavných kytaristů - Bonnie Raitt

Pódiové sestavy slavných kytaristů - Bonnie Raitt

Zastavme se ještě u krabice Stamps. Jedná se o velmi kvalitní overdrive s dvěma kanály zkreslení, třemi stupni gainu (clean, overdrive a lead) a cabinet emulatorem. I v těch nejextrémnějších nastaveních se neztrácí konkrétnost tónu. V našich zemích sice moc známá není, ale dvakrát nebo třikrát jsem si ji vyzkoušel (ve spojení s kombem Orange) a mohu prohlásit, že bluesrockoví a rockoví kytaristé ji mohou směle zařadit do první ligy zkreslovacích krabic, hned vedle všech těch ostatních všeobecně známých a osvědčených značek.
V průběhu své kariéry vyzkoušela Bonnie i další efekty, z nichž asi nejvíce používala např. boss AD-5 a Demeter Quad Tube DI pro akusticko-elektrické kytary.


Psáno pro: časopis Muzikus 2005/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-kytaristu-Bonnie-Raitt~29~brezen~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.