muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyPódiové sestavy slavných klávesistů - Freddy Ravel

18.5.2011 | Autor: Robert Štolba | sekce: pro muzikanty - seriály

Pódiové sestavy slavných klávesistů - Freddy Ravel


Již dle jména lze tušit, že se bude jednat o hudebníka se smíšenými hudebními kořeny. Nejen díky svému evropsko-kolumbijskému původu nalezl tento klavírista/klávesista, skladatel a producent syntézu, jež dokonale spojuje brilanci klasické hudby, barevnost jazzu, energii rocku a latinskoamerické rytmy (viz písně Sunny Side Up nebo Samba Mundial). Tato univerzálnost mu otevřela dveře ke spolupráci s hvězdami showbusinessu napříč žánry - Carlos Santana, Frank Gambale, Alan Holdsworth, Eric Marienthal, Steve Tavaglione, Tom Brechtlein, Madonna, kapela Earth, wind and Fire... všichni jsou Fredyho energickou hrou nadšeni. (... když má v sobě někdo vášeň pro muziku a provozuje ji na špičkové úrovni, rozhodně z toho nečiní žádnou vědu. Prostě předává svou radost dál...; pozn, aut.). Vysoce sofistikovaná sóla užívající kombinace nejrůznějších druhů harmonií, přece však jejich tvůrce tíhne spíše k modalitě. Jeho oblíbený prvek při stavbě sól představuje integrace známé melodie z oblasti klasické hudby, což publikum s povděkem přijímá. V roce 2008 se Fredy stal dvorním (firemním) hráčem firmy Roland.

V současné době se věnuje také vlastnímu projektu Tune Up The Success, v němž prostřednictvím hudebních seminářů předává zkušenosti a motivační energii.

Desky k poslechu: Mark Varney Project (1990), sólová alba Fredy Ravel (2001), Midnight Passion (2000), Sol to Soul (1996)

Klávesy: Roland HP-207, Digital Grand, Yamaha Motif ES-8, Yamaha MO-8, Yamaha VL-1

Psáno pro: časopis Muzikus 2010/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-klavesistu-Freddy-Ravel~18~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.