muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyPódiové sestavy slavných klávesistů - Brian Culbertson

6.2.2011 | Autor: Robert Štolba | sekce: pro muzikanty - seriály

Pódiové sestavy slavných klávesistů - Brian Culbertson

Pódiové sestavy slavných klávesistů - Brian Culbertson

Ač na to na pohled nevypadá, tento vynikající multiinstrumentalista není v hudebním byznysu žádným nováčkem. Kromě kláves ovládá hru na trombón a baskytaru. V jeho tvorbě slyšíme zcela zřetelný vliv vzorů, jako George Duka, Davida Sanborna, Al Jarreaua nebo kapely Earth, Wind and Fire. Žánrově spadá do smooth jazzu, soulu, funku, rhythm and blues. To již samo o sobě předpokládá hráče vládnoucího vyspělou jazzovou harmonií. Velmi propracovaná aranžmá skladeb, jejichž autor si potrpí na větší obsazení - rytmika a pětičlenná dechová sekce. Přesto má i v tomto malém bigbandu klavír rozhodující úlohu, vokály jsou rozhodně ne nepodobné těm, jež známe z desek výše zmíněných vzorů. Celek působí velmi svěže a energicky. Opět jeden z pianistů, kteří neřeší, nýbrž hrají. Více než důmyslně se proplétajícím linkám dává Brian přednost perkusivnímu stylu hry - výrazné krátké motivy, hra v oktávách a harmonických blocích, ostře akcentovaný doprovod. Hotové požehání pro ostatní spoluhráče. Ani jedna zbytečná nota navíc! Není divu, že v jeho kapele se objevují světově zvučná jména jako Eric Marienthal nebo Lenny Castro. „... je mi, jako bych usnul a vzbudil se o 15 let později. Po deseti vydaných albech a nesčetných koncertech jsem pocítil velkou úctu ke vzorům, již mi byly inspirací...“ (Brianova poznámka k poslednímu vydanému albu)

Desky k poslechu: cokoli, co vydal pod svým jménem, zvláště DVD Live from the Inside (2009)
Klávesy: Roland V-piano - vynikající stage piano, zejména pokud jde o zvuky různých typů klavírů a pianin, od klasických až po neslýchané kombinace samplů -, Roland 700-SX.

Psáno pro: časopis Muzikus 2010/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-klavesistu-Brian-Culbertson~06~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.