přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPódiové sestavy slavných českých kytaristů - Vladimír Švanda

20.06. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
„Ten tón se musí z té kytary dostat rukama.“ Ano, to je jedna z myšlenek, které charakterizují Vladimíra Švandu, nestora klasické české rockové kytary, muzikologa, pedagoga, vydavatele, šéfredaktora Muzikusu a osobnost řady legendárních souborů, mezi nimiž se zcela jistě skví jméno Benefit, skupina, se kterou natočil její debut Holomajzna (1995).

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Vladimír ŠvandaMimochodem, do tehdejší sestavy kapely Švanda přispěl i svým žákem, Arturem Masným. Není to ale jediný soubor. Vedle kapel Calypso či Pedal jsou to kapely BOSS Rock Prague (např. CD BOSS 91), Baba Yaga či zejména nadupaní a hrozně pohodoví (jinak to ani nejde) Janis Joplin Revival.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-ceskych-kytaristu-Vladimir-Svanda~20~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.