přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPódiové sestavy slavných českých kytaristů - Tomáš Bouda

29.12.2016 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Tomáš Bouda


Tomáš Bouda, jazz rock fusion kytarista, člen sestav Fluid Culture a dalších českých i zahraničních seskupení a hudebních projektů. Jak říká, snaží se kombinovat zdánlivě neslučitelné a potlačit tak zajetá hudební klišé. Další skvělý fakt? Působil několik let na americké scéně. Co dál? Spolupracuje mj. třeba s Tonym Ackermanem nebo Martinem Kratochvílem. A ještě něco? Ano! Je to můj žák, z mé kytarové školy (to nejde, abych se nepochlubil). Mimochodem, vystoupili jsme spolu na prezentaci aparátů Marshall na dnes již legendárním hudebním veletrhu HUVEL...

V současné době vede svou kapelu Tomáš Bouda & Co. a působí i jako studiový hráč ve studiu Budíkov (nahrával i v Sono). A o jeho hudebním zaměření více vypoví jeho vzory - patří sem totiž třeba Allan Holdsworth, John Scofield, John McLaughlin, Scott Henderson a další.

Jaké části si na své pódiové sestavě nejvíce ceníš?
Jednoznačně kytary, kterou v podstatě považuji za součást sebe a jsem k ní citově vázán. Zatímco kytarové efekty celkem často měním, rád zkouším a poznávám novinky. Hodně mě baví technologie obecně, tak možná v době vydání tohoto článku už na podlaze přede mnou bude vypadat vše jinak.

Nejhorší zážitek z koncertu?
Špatným zážitkem bylo možná celé období v mých začátcích, kdy jsem si myslel, že si mohu přivydělávat hostováním v zábavových kapelách. Vydržel jsem to skoro rok a na konci jsem se na kytaru nemohl ani podívat. Občas jsem zaslechl z okolí:„Lepší se živit tímhle než chozením do fabriky.“ Chtěl bych tímto všechny přesvědčit o opaku. Užívám si teď toho luxusu, že hraju jen to, co mě baví.

Nejlepší zážitek z koncertu?
Pro mě je zážitkem každý koncert. To, že přijdou lidi, že jsou ochotni vyslechnoutněco, co se mi zrodilo v hlavě a snažím se přenést na hmatník, a zaplatit za to, to se prostě neomrzí.

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Tomáš Bouda

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-ceskych-kytaristu-Tomas-Bouda~29~prosinec~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.