přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPódiové sestavy slavných českých kytaristů - Stanislav Jelínek

17.05. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Stanislav Jelínek

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Stanislav Jelínek


Jméno Stanislava Jelínka, kytaristy, skladatele a aranžéra je spojeno s celou řadou prestižních záležitostí a špičkových umělců a souborů. Preciznost a stylovost - to jsou další atributy, které se mi vybavují v souvislosti s touto osobností české rockové kytary. Namátkou zde v rámci jeho působení můžeme jmenovat Lucii Bílou, Pražský výběr, Kamila Střihavku, Frantu Höniga, Vildu Čoka a jeho Delirium Tremens, Petra Spáleného, Dana Bártu, Petra Koláře, Václava Neckáře, Karla Gotta, Jiřího Korna a další, patří sem projekty, jako kupříkladu No Guitars, Jesus Christ Superstar, Hair, Evita, Cats, nezapomeňme ani na pořady Na Kloboučku nemluvě o společném zahrání si s Frankem Zappou.

Jeho kytara, jeho hudba zazněla i z několika televizních seriálů, hudebních pořadů i filmů, vedle svého CD Chci říctpřipravuje i svůj vlastní projekt.

Jaké části si na své pódiové sestavě nejvíce ceníte?
Své kytary a pak všech vintage efektů.

Používáte totéž i ve studiu?
Ano, ale pro akustiku ve studiu nepoužívám kombo Marshall AS50R. Nahrávám ji v kombinaci dvou mikrofonů a linky z kytary (snímání Fishman s dalším vestavěným mikrofonem).

Nejhorší zážitek z koncertu?
Zcela ojediněle ne zrovna přátelsky naladění kolegové. Ve dvou případech to bylo i hodně slivovice...

Nejlepší zážitek z koncertu?
Těch bylo více, proto mám svou práci velice rád a jsem v ní šťasten. Třeba shodou okolností vedle Franka Zappy, po boku chlapíků z Pražského Výběru, patří sem live pořady Na Kloboučku, Radim Hladík, Kamil Střihavka, Dan Bárta, Vilém Čok a celá super sestava Jesus Christ Superstar pod Otou Balagem - koncertní verze se symfoňákem - to je vždy nádhera, vedle Lucie Bílé a Petra Spáleného pak i hraní s mojí partičkou Jelen’s Company (zatím pár let ve stádiu příprav...).

Jak čistíte své kytary?
Ledabyle, suchým froté plus Fast Fret.

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Stanislav Jelínek

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-ceskych-kytaristu-Stanislav-Jelinek~05~kveten~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.